Satan da, alan da memnun

6
Kırklareli merkez ilçede kurulan Halk Pazarı’na vatandaşlar ilgi gösterdi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçede kurulan Halk Pazarı’na vatandaşlar ilgi gösterdi.  Çarşamba Pazarı’nda fiyatlarda düşme ve yükselme yaşanmazken, Vatandaş Ramazan’da bol bol sebze yemek için sebze tezgâhlarından alışverişlerini yaptı. Yerli ürünlerin tezgâhlarda yer alması ile meyve fiyatları diğer haftalara göre düştü. 
Yerli ürünlerin çıkması ile Çarşamba pazarına renk katan köylüler bahçeden ve tarladan topladıkları ürünlerini tezgâhlara döktü.
Vatandaş yerli ürünlere rağbet gösterdi. Çarşamba Pazarında köylerden gelen vatandaşlar; Yoğurt, Süt, Peynir, Yumurta ve Tereyağı gibi hayvansal ürünlerin yanında Domates, Biber, Yeşil Fasulye, Marul, salatalık ürünlerini satışa sunuyor. 
Çarşamba Pazarı’nda 2 haftadır sebze ve meyve fiyatlarının uygun olduğu görüldü. Yerli Domates 2 TL., Salatalık 2 TL. ile 2.50 TL. Arasında, Marul 1 TL. ile 1.50 TL. arasında satışa sunuldu. Vatandaş fiyatların uygun bularak bol bol alışveriş yaptı.  Ramazan Ayı olması sebebi ile Vatandaşlar Hurma tezgahlarına büyük ilgi gösterdi. Hurma fiyatları 8 Lira ile 15 Lira arasındaydı.  
* Pazarın en organik, en doğal ürünü
Pazarın en organik, en doğal ürünü ise Balkan Köylerinde doğadan toplanan Başak Çayı ve Kekik otu idi. Doğadan itina ile toplanan ürünler tezgâhlarda yerini alırken Vatandaşlar doğal ürünlere büyük ilgi gösterdi. Başak Çayı ve Kekik otu satıcısı; “Bu ürünler tam organiktir. Hiçbir şekilde ilaç gibi bir takviye olmamıştır. Doğada özellikle kayalıkların arasında yetişen bu ürünleri zor şartlarda toplayarak vatandaşlarımıza sunuyoruz. Günümüzde çoğu ürünlerde ilaç, gübre gibi takviyeler yapılıyor ve bunların için kanserojen maddeler bulunuyor. Ama bu ürünler tamamen doğal insan müdahalesiz yetişiyor. Herkese bu ürünleri tüketmesini tavsiye ediyorum” dediler. 
Bu haftaki Çarşamba Pazarı’ndan Esnafta, vatandaşlarda memnun kaldı. Vatandaşlar fiyatları uygun bulurken,  Pazarcılarda; “Ramazan Bereketi ile geldi. Zam yok" dedi. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here