Şarköy Emniyet Müdürlüğü’nden gürültü kirliliğine izin yok

12
Tekirdağ’ın Şarköy İlçe Emniyet Müdürlüğü, gürültü kirliliği konusunda turistik işletme sahiplerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.

     Şarköy İlçe Emniyet Müdürü Kaan Yıkılmaz, Emniyet Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda yaptığı konuşmada, emniyet güçlerinin asıl görevinin asayişi ve emniyeti sağlamak olduğunu bildirdi.
     Polisin, 24 saat görev başında olduğunu belirten Yıkılmaz, halkın güvenliği ve huzuru için çalıştıklarını ifade etti.
     Son dönemlerde, gürültü kirliliği konusunun basının gündeminden düşmediğini anlatan Yıkılmaz, televizyonda yayınlanan haberleri izleyen vatandaşların bu konudaki şikayetlerini emniyete iletmeye başladığını söyledi.
     Gürültü kirliliği denetimini Çevre İl Denetimi’nin yaptığını belirten Yıkılmaz, şunları kaydetti:
     ”Ruhsat alırken ne gibi davranışlarda bulunacağınızı sizlere tebliğ ediliyor. Bunların dışında hareket edilmesi bizlerin asıl yapmamız gereken görevleri aksatıyor. İşletmelerden geç saatlerde gelen yüksek müzik sesi şikayetleri ile uğraşmaktan asli vazifemiz aksamaya başladı. Vatandaşımız rahatsız oluyor. Bunun neticesinde bizlere şikayet ediyorlar. Bizde sizleri ikaz ediyoruz. Alacağınız tedbirlerle hem insanlar rahatsız olmasın hem de siz kazanmış olun. Bunun için saat 24.00’e kadar müzik yayını yapan bütün her yer bu saatte müzik yayınını kısacak. Bu kanuni bir zorunluluktur. Bizler yasaları uygulamak zorundayız. Bu konuda kimse bizden taviz beklemesin yasalar çerçevesinde gürültü kirliliğine izin veremeyiz.” aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here