Sarıgül’e halkımızın sordukları

5

 

28 Mayıs Cuma Akşamı TDH Kırklareli İl Başkanlığı tarafından düzenlenen Dayanışma Yemeği’ne yerel basın temsilcileri yoğun bir katılım gösterdi.
1000 kişilik salon tamamıyla dolmuştu. TDH Kırklareli İl Başkanı Levent Çakırel’in ve TDH örgütlerinin sıkı çalışması ürününü vermişti. Kırklareli’nin her yerinden coşkulu TDH gönüllüleri salonu hınca hınç doldurmuşlardı.
TDH Lideri salona girdiğinde katılımcılar oturduğu masaları terk ederek, liderlerini görmek için koridor oluşturdular. Liderlerini kucaklamak için izdiham oluşturan TDH örgütleri “Başbakan Sarıgül” ve “Çare Sarıgül” sloganlarıyla coşuyorlardı.
Sarıgül’ün basın masasında oturacağı yere ulaşmasından sonra da örgütlerin çılgınca tezahüratları durmak bilmedi.
Basın masasında gazetemize verilen önem neticesinde, TDH Lideri Sarıgül’ün sağ yanına Köşe Yazarı olarak bendeniz yer alırken, sol yanında da gazetemiz imtiyaz sahibi Elmas Cankurt yer almıştı.
TDH’nin bir süre önce Trakya örgütlerini topladığı Şişli Belediye binasındaki toplantısına bendeniz de davet edilmiştim. Şişli’deki toplantıya, Trakya’dan gazetemiz adına sadece bendeniz icabet etmiştim. Trakya’dan benden başka hiçbir yerel basın temsilcisi katılmamıştı.
Daha sonra TDH’nın Tekirdağ Mitingi’ne de davet edildim ve katıldım. Ondan sonra da TDH’nin İstanbul Avcılar Mitingi’ne de davet edilerek ona da katılmış ve bu toplantıların hepsini okuyucularımıza duyurmuştuk.
Dolayısıyla TDH’nin bütün toplantılarına muntazam katılışım, Sayın Sarıgül’ün dikkatini çekmişti.
TDH Kırklareli İl Başkanı Levent Çakırel, gazetemiz adına bendenizin TDH’nın toplantılarına icabet ettiğim için Kırklareli’deki Dayanışma Yemeği’nde Köşe Yazarı olarak, Sayın Sarıgül’ün yanındaki yere oturacağımı bana bildirdi.
Bu durumda dersime çalışmam gerekiyordu. Sayın Sarıgül’e halkımızın iletmemi istediği sorunları öğrenme fırsatını değerlendirmeliydim.
Halkımıza “Sayın Sarıgül’e neler sormamı istersiniz diye” nabız yokladım.
Birçok insanımızla görüştüm.
Genelde sorular şu cümlelerde toplanıyordu;
“Kılıçdaroğlu Rüzgârı eserken Sarıgül partiyi kuracak mı?”, “Sarıgül CHP’ye geriye dönecek mi?”, “CHP ile bütünleşip, CHP’nin oylarını bölmekten vazgeçecek mi?”
Halkımızın bu sorularını, yanında oturma fırsatı bulduğum, Sayın Sarıgül’e sordum.
TDH’yi getirdikleri bu aşamadan sonra, Partileştireceklerini söyledi.
CHP’den defalarca kovulduğunu ve Danıştay kararıyla, CHP’ye tekrar döndüğünü, ancak yine CHP’den kovulduğunu söyledi. Lider değişti ama CHP de anlayış değişmedi” dedi. “Gerçek CHP biziz,  gerçek Sosyal Demokrat TDH’dır” dedi.
“TDH Değişimi iktidara taşıyacak tek harekettir. Yola çıktıklarımızı yarı yolda bırakmayacağız. Önümüzdeki hafta sonu TDH partileşmenin yol haritasını açıklıyor” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here