Sarıgül; “Babaeski’ye de geleceğim”

30
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Adayı Mustafa Sarıgül…
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Adayı Mustafa Sarıgül, 13 Ağustos 2014 Çarşamba günü Lüleburgaz’da Eski TDH İl Başkanı Levent Çakırel’in oğlu Elektrik Mühendisi Onur Deniz Çakırel’in sahibi olduğu “Ensan Mühendislik” işyeri açılış törenine katıldı.
* Sarıgül’ü CHP’li Başkanlar karşıladı
Açılışa;  Lüleburgaz Belediye Başkanı Emin Halebak, Babaeski Belediye Başkanı Av.Abdullah Hacı ve Belediye Meclis Üyesi Hasan Ali Eren, CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Alaaddin Güncer, CHP Babaeski İlçe Başkanı Fikri Karaca, Ahmetbey Belediye Başkanı Mustafa Altıntaş, Evrensekiz Belediye Başkanı Mustafa Nalbant, Gazetemiz Köşe Yazarı Özkan Başaran, CHP Eski Lüleburgaz İlçe Başkanı Türabi Kayan, Eski Kırklareli Belediye Başkanı Kadir Gökçe ve birçok CHP’li karşıladı.
Birçok katılımcının beklediği Açılışta Sarıgül Genel Başkan gibi karşılandı.
Açılış töreni öncesi konuşma yapan Sarıgül, konuşmasında öncelikli olarak işletme sahibi olan Elektrik Mühendisi Onur Deniz Çakırel’e tavsiyelerde bulundu. Mustafa Sarıgül yaptığı açılış konuşmasında;
“Başarıya ulaşmamız için ne yapmamız lazım? Dürüst olmamız lazım, güzel şeyler yapmamız lazım. Günlük başarı peşinde koşmayacağız, toplumsal başarı peşinde koşacağız. Bir işten bir kere kazanmak değil, daimi kazanmanın peşinde olacağız. Müşterilerimize en doğrusunu en güzelini anlatacağız, detaylı bir şekilde anlatacağız. Aldığımız işin zamanlamasını çok iyi yapacağız. Sözümüz de, özümüz de bir olacak. Ne zaman söz veriyorsak o gün bitireceğiz. Geç kalıyorsak ta neden geç kaldığımızı anlatacağız. Sevgili evladım; baban bizim dostumuz. Burada birçok çalışma arkadaşımızla, Trakya’nın birçok çalışma önderleriyle, Trakya’da Milletvekilliği yapan, parlamentoya giden, Belediye Başkanlığı yapan şuanda mevcut Belediye Başkanlığı yapan kişiler vardır. Bu kişiler senin yanındadır. Pazarlama çok önemlidir. Neden Berlin’de bir markette bizim ayçiçeğimiz satılmıyor? Kötü olduğundan değil, iyi pazarlayamadığımızdandır.  Sen malını güzel pazarlayacaksın, kazanacaksın. Biz üç beşleri seviyoruz ve onların yanında olmaktan mutlu oluyoruz.” dedi.  
Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları hakkında değerlendirme yapan Sarıgül, “Biz, İstanbul’da ne kadar çok çalışmışız ki bugün Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 14 parti bizim aldığımız oyu İstanbul’dan alamadı.” dedi. Açılış töreninden sonra Evrensekiz ve Ahmetbey Belediyelerine ziyarette bulunan Sarıgül, ziyaretlerinde vatandaşlara hitap etti. Belediye Başkanlarına tavsiyelerde bulunana Sarıgül, konuşmasında şunları söyledi; “Trakya’da olduğum için çok mutluyum. Buradaki tüm kardeşlerimi hiç bir siyasi parti farkı gözetmeden Allah’ımın bana verdiği güçle selamlıyorum. Buradaki Başkanlarıma çok önemli tavsiyelerde bulunmak istiyorum. Esnaflarla beraber olmanızı çok arzu ediyorum, sana oy versin ya da vermesin. Bir Cumhuriyet Halk Partili olarak bütün partililerimizi ziyaret etmeni sizden bekliyorum. Sevgili kardeşlerim; yolları yaparsınız, suları yaparsınız ama bu vatandaşlarımızın gönlünü yapmazsanız. Bu yaptıklarınız bir işe yaramaz. Tüm görevimiz hiç bir parti gözetmeden vatandaşlarımızı mutlu etmektir” dedi.                               
* Başkan Karaca ve Özkan Başaran; “Başkanım Sizi Babaeski’de de görmek istiyoruz”
Ahmetbey ve Evrensekiz Belediyelerini ziyareti sırasında Sarıgül’e Başkanlar tarafından plaket verildi.                  Sarıgül yarı Trakya turunda, vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle adeta Başbakan gibi karşılandı. Sarıgül de bu ilgi karşısında; “Sizleri çok seviyorum. Trakya’yı çok seviyorum ve hiç bir siyasi parti farkı gözetmeden hepinizi selamlıyorum.” diyerek hoşnutluğunu belirtti. Yarı Trakya turunda Sarıgül’ün hep yanında olan CHP Babaeski İlçe Başkanı Fikri Karaca ve Köşe Yazarımız Özkan Başaran, Elindeki Yeşilyurt ve Babaeski Gündem gazetelerini Sarıgül’e hediye ederek “Başkanım Sizi Babaeski’de de görmek istiyoruz.” diyerek Mustafa Sarıgül’ü Babaeski’ye davet ettiler. Davet üzerine Sarıgül de; “Babaeski’ye çok gelmek istiyorum.” diyerek en kısa zamanda Babaeski’ye gelme sözü verdi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here