Sarıçam; “Türkiye ile Güney Afrika arasındaki güzel ilişkilerin daha da geliştirilmesi arzusundayım”

11
Sarıçam; “Türkiye ile Güney Afrika arasındaki güzel ilişkilerin daha da geliştirilmesi arzusundayım”

Kısa adı HÜRSIAD olan "Hür Sanayici ve Işadamları Derneği’nin" misafiri olarak Türkiye’de bulunan Güney Afrika Cumhuriyeti heyeti, geçtiğimiz hafta içinde Kırklareli Milletvekili ve TBMM Güney Afrika Dostluk Grubu Başkanı Ahmet Gökhan Sarıçam’ı TBMM’de ziyaret etti.

TBMM Insan Hakları Komisyonu Başkan Vekili görevini de yürütmekte olan Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam, Güney Afrika Cumhuriyeti’nin basın ve medyasında görevli üst düzey yetkilileri Türkiye’de görmekten ve TBMM’de misafir etmekten çok memnun olduğunu, iki ülke arasındaki ilişkilerin her yönüyle geliştirilmesini arzu ettiğini ifade etti.

Sarıçam; “Bizim Meclisimizde, dünyadaki birçok ülke ile bağlarımızı güçlendirmek ve iyi ilişkiler kurmak amacıyla oluşturulan Dostluk Grupları vardır. 20-25 adet milletvekili arkadaştan müteşekkil bu Dostluk Grupları, Türkiye ile o ülkenin ticari ilişkilerinden demokratik düzenlemelerine kadar birçok konuda fikir alışverişi yapma ve uygulama alanı yaratma amacını taşımaktadır. Ben de TBMM Güney Afrika Dostluk Grubu Başkanıyım ve bu görevimden dolayı son derece mutluyum.

Türkiye ile Güney Afrika arasındaki güzel ilişkilerin daha da geliştirilmesi arzusunu taşımaktayım. Bugün misafirimiz olan medya ve basın mensuplarıyla, iki ülkenin basın özgürlükleri noktasındaki uygulamaları ve yasal düzenlemeleri ile bunların insan hakları açısından durumunu, değerlendirme fırsatını bulduk." Dedi.

TBMM’deki misafir salonunda yenilen öğle yemeğini müteakip, Genel Kurul Salonunu da gezen konuk heyet, gösterdiği yakın ilgiden dolayı Kırklareli Milletvekili ve TBMM Güney Afrika Dostluk Grubu Başkanı Ahmet Gökhan Sarıçam’a teşekkür ederek TBMM’den ayrıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here