Sarıçam; “Insanlık tarihi, milletlerin böylesine sarsılmaz bir ortak iradeyle kendi kaderlerini kendi elleriyle yazdıklarına çok nadir şahit olmuştur.”

15
Sarıçam; “Insanlık tarihi, milletlerin böylesine sarsılmaz bir ortak iradeyle kendi kaderlerini kendi elleriyle yazdıklarına çok nadir şahit olmuştur.”

AK Parti Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımlamış olduğu mesajında  Türk Milleti’nin 86 yıl önce, Atatürk’ün önderliğinde dünya tarihinde eşine az rastlanır büyük bir destan yazarak, en değerli varlığımız Cumhuriyeti kurduğunu söyledi. Sarıçam mesajının devamında şunalrı kaydetti.

“Cumhuriyetimizin 86. yılını kutladığımız bu büyük günde; Cumhuriyetimizin kurucusu büyük Atatürk başta olmak üzere, onun kahraman silah arkadaşlarını ve kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi, sonsuz minnet ve rahmetle anıyoruz.

Cumhuriyet, milletimizin tarih içindeki büyük yolculuğunun çok önemli bir anında ona yepyeni bir hayatiyet kazandıran, yepyeni ufuklar açan muhteşem bir olaydır. Cumhuriyetimiz mana ve gücünü, milletimizin ortak iradesiyle ve büyük bir imanla gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinin eseri olmasından almaktadır. Insanlık tarihi, milletlerin böylesine sarsılmaz bir ortak iradeyle kendi kaderlerini kendi elleriyle yazdıklarına çok nadir şahit olmuştur. Bu bakış açısıyla Cumhuriyet, milletimizin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin adıdır. Demokratik Cumhuriyet ırk, dil, din, inanç, cinsiyet farkı gözetmeksi-zin her Türk vatandaşının ortak varlığıdır. Türkiye, Cumhuriyet’in ilanıyla, ulusumuzun kötüye giden yazgısını tersine çevirmiş, etnik kökeni ne olursa olsun tüm yurttaşlarımızı Türk Ulusu çatı kimliğinde birleştirmiştir. Din ve vicdan hürriyetini teminat altına alan laiklik; yurttaşların fikirlerini serbestçe ifade etmelerini ve yönetime katılmalarını sağlayan demokrasi, adaleti teminat altına alan hukuk devleti özelliği, Türkiye Cumhuriyeti’nin vazgeçilmezleridir.

Türkiye Cumhuriyeti, köklü, büyük ve güçlü bir devlettir. Gerek kuruluşu, gerek kuruluşundan bu yana gerçekleştirdiği atılımlarla pek çok ülke için örnek durumundadır.

Bu büyüklüğe yaraşır biçimde, birlik ve dirliğimizi her zaman korumamız, üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmemiz gerekmektedir. 

Milletimizin kadın-erkek, genç-yaşlı demeden, kader ve amaç birliği ile kurmuş olduğu Cumhuriyet, geçmişten geleceğe uzanan gönüllü bir beraberliktir. Cumhuriyet’in sağladığı barış ve huzur ortamı sayesinde, 86 yıl içinde Türkiye, eğitimden sağlığa, sanayileşmeden altyapıya, siyasetten ekonomiye her alanda önemli atılımlar gerçekleştirmiştir. Ulu Önder Atatürk’ün ‘Türk Ulusu’nun özyapısına ve geleneklerine en uygun yönetim Cumhuriyet yönetimidir’ sözü, bizler için Cumhuriyet’in ne anlama geldiğini en güzel biçimde ortaya koymaktadır. Türkiye Cumhuriyeti, Ulusu ve ülkesiyle bölünmez bir bütün olarak, birlik ve dirlik içinde, Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında sonsuza kadar yaşayacaktır. 

Bu duygularla, tüm hemşehrilerimin Cumhuriyet Bayramını kutlar, sağlık ve esenlikler dilerim.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.