Sandık Görevlileri’ne eğitim verildi

10
* 10 Ağustos’ta Türkiye Cumhuriyeti Tarihi’nde ilk defa yapılacak olan ve halkın kendi Cumhurbaşkanı’nı seçeceği seçimler öncesi son hazırlıklar yapılıyor.
HABER MERKEZİ
10 Ağustos 2014 Pazar günü ilk turu yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri nedeniyle Sandık Başkanları’na ve görevlilerine eğitim verildi.
10 Ağustos’ta Türkiye Cumhuriyeti Tarihi’nde ilk defa yapılacak olan ve halkın kendi Cumhurbaşkanı’nı seçeceği seçimler öncesi son Kırklareli İl Seçim Kurulu’nun verdiği eğitimde sandık başkanlarının ve görevlilerinin bilmesi gereken konular anlatıldı.
06 Ağustos 2014 Çarşamba günü saat 10.00’da Kırklareli Halk Eğitim Merkezi’nde yapılan eğitim seminerinde Kırklareli İl Seçim Kurulu Müdürü İbrahim Özkök, bir konuşma yaptı. Eğitimin seçimlerde herhangi bir sorun yaşanmaması için verildiğini söyleyen Özkök, Mahalli İdareler Seçimleri’ne göre 10 Ağustos’ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nin daha kolay olacağını söyledi. 
Seçimlerde sandık görevlilerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söyleyen Özkök, seçimlerde oy kullanacak olan seçmenlerin isim ve T.C. Kimlik Numaraları’nın kontrol edilmesi gerektiğini söyledi. Oy verme gününde görevlerin nereler yapılacağı anlatılmasının ardından, sandık kurulu başkanlarına oy pusulaları telsim edildi. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.