Sanayispor evinde boynu bükük; Kırklareli Sanayispor :1 – 2: Pınarhisarspor

15
Sanayispor evinde boynu bükük; Kırklareli Sanayispor :1 – 2: Pınarhisarspor

Amatör Süper Lige bu hafta sonu 13 Aralık Pazar günü saat 14:00 ‘da Kırklareli Atatürk Stadyumunda Kırklareli Sanayispor ile Pınarhisarspor karşı karşıya geldi. Soğuk havada mücadele eden iki takımda zaman zaman zor anlar yaşadı. Maç öncesinde Kırklareli Sanayispor 11 puan ile 5. sırada bulunuyordu. Pınarhisarspor ise 10 puan ile 7. sırada bulunuyordu. Ilk yarıyı 1-0 önde kapatan Pınarhisarspor, ikinci yarıda da gol yemesine rağmen galibiyet golünü 7 dakika sonra atarak sahadan galip ayrıldı. Pazar günü oynanan mücadeleyi Lüleburgaz bölgesi Hakemlerinden Oktay Erden orta Hakem, Kenan Gürsel ve Ahmet Emrah Pişkin yan hakemleri maçı yönetti. Kırklareli Sanayispor Mücadeleye şu onbirle başladı; 1-Aykut Şen, 2- Ünal Ipek, 3- Tugay Kaan Koyun, 4- Ufuk Benzet, 5- Samet Tosun, 6- Şafak Arısal, 7- Özgür Sevinç, 8- Enis Yavuzer, 9- Alperen Sızan, 10- Sercan Kütmür, 11- Tayfun Sabri Gümüşoğlu

Pınarhisarspor ise mücadeleye şu onbiler başladı; 12- Uğur Aslan, 2- Serkan Biler, 3- Can Saraçoğlu, 4- Mesut Demirci, 5- Tolga Akgün, 6- Ünal Türküsev, 7- Emrah Baş, 8- Şafak Kama, 9- Fatih Eroğlu, 10- Nazmi Güler, 11- Erçin Aktulum

Goller: 16. dakika 9 Fatih Eroğlu ( Pınarhisarspor), 72. dakika Ufuk Benzet ( Kırklareli Sanayispor), 79. dakika Tayfun Akgün ( Pınarhisarspor)

Mücadeleye Pınarhisarspor iyi başladı ve Kırklareli Sanayispor kalesinde pozisyonlar üretmeye başladı. Kırklareli Sanayispor ilk yarıda oyunu kurmakta zorluk çekti. Maça soğuk hava nedeniyle ilgi azdı ve az sayıda futbolsever mücadeleyi izledi. Pınarhisarspor 16. dakikada Erçin’in ara pasında 9 numaralı Fatih Eroğlu kaleciyle karşı karşıya kaldı ve topa iyi vuruş yapamadı fakat kalecinin hatası ile gol buldu. 16. dakikada durumu 1-0 getiren Pınarhisarsporlu futbolcu Fatih Eroğlu oldu. Golden sonra daha organize olmaya başlayan Pınarhisarspor bir çok gol pozisyonuna girdi ve bu pozisyonlardan yararlanamadı. Ilk yarıda bocalalayan Sanayispor ilk pozisyonunu 30. dakikada 11 numaralı futbolcusu Tayfun ile buldu. Tayfun müsait pozisyonda topu dışarı atarak pozisyonu golle sonuçlandıramadı. Ikinci yarıda Kırklareli Sanayispor daha hırslıydı ve ikinci yarıya çok iyi başladı. Sanayispor’ un 10 numaralı futbolcusu Sercan Kütmür ikinci yarıda etkisini gösterdi. Sercan’ın attığı ara paslarını golle sonuçlandıramayan Sanayisporlu futbolcular beraberlik golünü erken dakikalarda atamadılar. 72. dakikada Kırklareli Sanayispor korner kazandı. Yapılan ortaya karambol anında Kırklareli Sanayisporlu Ufuk Benzet kimsenin beklemediği anda düzgün bir vuruş yaparak topu ağlara gönderdi. Durum 1-1 oldu. Bu golden sonra Kırklareli Sanayispor Pınarhisarspor kalesine yüklendikçe yüklendi. Kırklareli Sanayispor yüklenirken 10 futbolcusu da Pınarhisarspor yarı sahasında pozisyon aramaya başladı. Pınarhisarspor bu dakikalarda kontra atak futbolunu tercih etti.  Kırklareli Sanayispor ikinci golü atmak için yüklenirken Pınarhisarspor’lu futbolcular  topu kaptı ve uzun pasla topu 5 numaralı futbolcusu Tayfun Akgün’ün önüne attı.

Sağ kanattan atılan topa süratle koşan Tayfun kalecinin de açıldığını görünce topu kalecinin üstünden aşırtarak topu ağlara gönderdi. Durum 79. dakikada 2-1 oldu. Kırklareli Sanayispor ikinci golü de kaleci hatasıyla yemiş oldu. Pınarhisarspor son dakikalarda gol yememek için kalesine kapandıkça kapandı. Pınarhisarspor’lu futbolcular hep birlikte hareket ederek gol yemediler ve sahadan 2-1 galip ayrılılarak önemli üç puanı hanesine yazdırmayı bildi. Bu önemli üç puan sonrasında Pınarhisarspor puanını 13’e çıkararak 5. sıraya yükseldi. Kırklareli Sanayispor ise Lig öncesinde Şampiyonluğu hedeflerken gittikçe aşağılara düşmeye başladı. 11 puan ile 6. sıraya gerileyen Kırklareli Sanayispor tehlike hattına girdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here