Sanata ve sanatçıya böyle önem veriyoruz

10
Kiraz Heykeli tanınmaz hale geldi

* Defalarca tahrip edilerek belediye tarafından tekrar yapılan Kiraz Heykeli tanımaz hale geldi.

HABER MERKEZİ
Geçtiğimiz aylarda yerel basının gündemine gelen Kiraz Heykeli’nde bulunan yaşlı adamın bastonunun çalındığı gündeme gelmişti. Bu konunun haber olmasının ardından Kırklareli Belediyesi harekete geçerek çalınan bastonun yerine yenisini koymuştu. Bu olayın defalarca tekrarlanmasının ardından Kırklareli Belediyesi heykeli onarmaktan vazgeçse de heykele zarar veren kişi veya kişiler zarar vermekten vazgeçmedi.
Heykelde bulunan yaşlı adamın elindeki bastonu çalan kişiler şimdi de kiraz sepetlerinin kulplarını ve heykelde bulunan küçük kızın elindeki kirazları kopardılar.
Bu yapılanların Kırklareli’ne yakışmadığını belirten vatandaşlar; “İlimiz kültürüyle eğitimiyle önde gelen illerden birisi olarak biliniyor. Ama biz bunu maalesef göremiyoruz. İlimizde yapılan her şeye zarar veriliyor. Herkes çöplerini çöp bidonlarına değil, yerlere atıyor. Dışarıdan ilimize gelen kişiler ilimiz hakkında hiç iyi şeyler düşünmüyorlardır” dediler.
Vatandaşlar ayrıca böyle değerlere zarar veren kişilerin görülmesi halinde insaniyet namına kişileri polise şikayet etmelerini istediler. (yy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.