Şampiyonluklarını gönüllerince kutladılar

30

* Kırklareli 1. Amatör Küme`de Şampiyon olarak Kırklareli Süper Amatör
Ligi`ne yükselen İnecespor Kulübü tarafından Şampiyonluk Gecesi
düzenlendi.

HABER MERKEZİ
Başarılı bir sezon geçirerek Kırklareli 1. Amatör Küme Şampiyonluğu`nu kazanarak Kırklareli Süper Amatör Ligi`ne yükselen İnecespor Kulübü tarafından 15 Nisan 2011 Cuma günü saat 20.00`de Paşa Cafe`de Şampiyonluk Gecesi düzenlendi.
Kulüp Başkanı Arif Yonak, Yönetim Kurulu Üyesi ve Antrenör Adem Onay, Yönetim Kurulu Üyeleri; Engin Bayır, Necdet Kırkıl, Serkan Karanfil ve Ünal Filibe geceye katılanları kapıda tek tek karşıladı.
* “Spor kardeşlik, dürüstlük ve birlikteliktir”
İnece Belediye Başkanı İlyas Yılmam, Evrensekiz Belediye Başkanı Halil Abanoz, İl Genel meclisi Başkanı Behçet Şen, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Emin Tunç, AK Parti Kırklareli Milletvekili Adayı Şenol Gürşan, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı (ASKF) Hasan Başdemir VE Yönetim Kurulu Üyeleri, Amatör Futbol Kulüpleri`nin Başkanları ve Yöneticileri ile taraftarların katıldığı gecenin  açılış konuşmasını yapan İnece Belediye Başkanı İlyas Yılmam; “Sporun ortak noktasının ne olduğunu, insanlığın, sevginin, saygının ve birleştiriciliğini burada daha iyi görüyorum. Burada kurumlar var kuruluşlar var. Ticaret, spor, siyaset ve sanat dünyasının değerli temsilcileri var. Demek ki spor kardeşlik, dürüstlük ve birlikteliktir. Bizleri bu gecede bu düşünceler buluşturdu” diyerek sözü AK Parti Kırklareli Milletvekili Adayı Şenol Gürşan`a bıraktı.
* “Tüm amatör kulüplere destek vereceğiz”
“Bir yıllık bir mücadele sonucunda Kırklareli Süper Ligi`ne yükselen İnecespor`u kutluyorum. Ben de sporun içerisinden gelen birisiyim. Yıllarca Amatör olarak futbol oynadım. Amatör sporun ne olduğunu sporun ne olduğunu, amatör sporun ne gibi zorlukları, dertleri ve problemleri olduğunu da yakinen biliyorum. Ben o zamanlar Amatör Küme`de tek köy takımı olan Payralıspor`da amatör olarak yıllarca futbol oynadım. O zamanlar köy takımı olmasına rağmen Poyralıspor büyük başarılara imza atmıştı. Sporun içerisinden gelen birisi olarak amatör sporu kalkındırmak için AK Parti Kırklareli Milletvekili Adayı olarak elimden gelen desteği sadece futbol alanında değil, tüm spor branşlarındaki kulüplere vereceğimize buradan söz veriyorum.
Partimiz spor alanında pek çok yatırım yapmaktadır. Bu dönemde hepinizin dikkatini çekmek isterim. Partimiz içerisinde Milletvekili Adaylarımızdan bir tanesi de hepinizin yakından tanıdığı, sporun içerisinden gelmiş, Galatasaray`da ve Milli Takım`da yıllarca başarı ile top koşturmuş Hakan Şükür`dür. Büyük ihtimalle de seçilecek mir sırada yer alıyor. Eğer bende buradan sizlerin desteği ile Milletvekili olarak Ankara`ya gidersem, buradaki tüm spor branşlarına Spor Bakanı olması da söz konusu olan Hakan Şükür kardeşimizi de yanımıza alarak yatırım ve katkı sağlayacağımızı şimdiden belirtiyor ve söz veriyorum. İnecespor`a bundan sonraki Süper Lig`de de başarılarının devamını diliyorum.”
* Şampiyonluk Kupası`ne Başdemir verdi
Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı (ASKF) Hasan Başdemir, çok büyük bir başarı göstererek Kırklareli 1. Amatör Küme`de Şampiyon olarak Süper Lig`e yükselen İnecespor`u kutlayarak Şampiyonluk Kupası`nı Genel Kaptan Ünal Filibe`ye verdi.
* “Hizmet bayrağını götürebileceğimiz yere kadar götüreceğiz”
Aldıkları hizmet bayrağını götürebildikleri kadar ileriye götürerek, daha sonra geleceklere teslim edeceklerini belirten İnecespor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Antrenör Adem Onay; “Takımımızın 1. Amatör Küme`de bu yıl göstermiş olduğu başarısında maddi ve manevi desteği olan Belediye Başkanımıza, teknik heyetimize, futbolcularımıza, bizi maçlarda yalnız bırakmayan cefakar seyircimize bize desteklerini esirgemeyen tüm kişi ve kuruluşlara şahsım ve camiam adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
Amatör futbolun zorlukları malum bunu sizlerde biliyorsunuz. Ama bütün bu zorluklar içerisinde inanınki tek amacımız gençleri kahve köşelerinden, sigara ve alkolden, internet bağımlılığından, monoton bir yaşantıdan uzaklaştırıp, sosyal çevrelerini genişletmek ve spor yaptırmaktır.
1978 yılında kurulan ve 33 senelik bir mazisi olan İnecespor`a hizmet vermiş olan ve şu anda hayatta olmayanları da rahmetle anıyoruz. Bu bir hizmet yarışıdır. Bu kulübe hizmet etmiş aramızda daha birçok kişiyi burada görüyorum. Yine burada olmayanlarla birlikte sizlere ve onlara da çok teşekkür ediyorum. Biz de bu hizmet bayrağını götürebileceğimiz yere kadar götürüp bizden sonra gelenlere teslim edeceğiz” dedi.
* Kulübe katkısı bulunanlar unutulmadı
Gecenin yapılmasında ve sezon boyunca İnecespor`a çeşitli katkılarda bulunan kişi ve kuruluşlara gecenin anısına; Öztürkler ve Rasyonel Tarımsal Besicilik San. ve Tic. A.Ş. adına İbrahim Öztürk`e İnece Belediye Başkanı İlyas yılmam, Ezer Süt Ürünleri ve Gıda Sanayi Tic. Ltd. Şti. adına Cemil Alkan`a Kulüp Başkanı Arif Yonak, Murat Alınterim`e Genel Kaptan Ünal Filibe ve Marmara Tarımcılık San. ve Tic. Ltd. Şti. adına Doğan TÜFAD Kırklareli Şubesi Başkanı olan Baki Koçer plaketlerini verdi.
Gece çalan canlı müzik ve yapılan hediye çekilişleri ile devam etti. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here