Şampiyonluk bekleyen Fenerbahçe 10 puan geride!

6
CIMBIZ
Rahmi Sağlık
Fenerbahçe Futbol Takımı’na akıl erdirmek biraz zor. Galibiyet ve mağlubiyetleri iyice kafa karıştırmaya başladı.
Başkan Aziz Yıldırım, Aykut Kocaman ve Fenerbahçe basını ile bir bölüm taraftarların açıklamalarına göre, Fenerbahçe altın yıllarını yaşıyor. Oysa Fenerbahçe Takımı, 2012/13 sezonunu, 9 mağlubiyet ve Şampiyon Galatasaray’ın 10 puan gerisinde, kapatıyor. 
Amma 27 yıldır, şekli şemali unutulan T.C. Ziraat Kupası’nı geçen sezon almaları dev bir başarı gibi gösterilirken, Takımın 3 kulvar da mücadele etmesi Fenerbahçe camiasını iyice havaya sokmuştu. Böylece 3 şampiyonluk bile torbada keklik gibi gösterilir hale gelmişti. 3 kulvar derken iş tek kulvara kaldı.
Bu akşam Trabzonspor ile yapılacak final maçından sonra belli olacak. Ya 3 kulvardan biri elde olacak ya da 3’ten hiç biri olmayacak.
* Aziz yıldırım dönemine bir göz atalım!
Aziz Yıldırımın başkanlık dönemindeki sportif başarılarına(!) bir bakalım isterseniz! 15/Şubat/1998’de Başkanlığa seçildi. Bu 15 yıllık sürede Fenerbahçe 5 Şampiyonluk yaşarken aynı dönemde Galatasaray 8 Lig Şampiyonluğu Kupası’nı, 1 UEF Şampiyonluk ve Avrupa Süper Kupası’nı da müzesine yerleştirdi. Fenerbahçe ise 27 yılda zor aldığı T.C. Ziraat Kupası ile teselli oluyor.
Yıldırım Dönemi’nde, 1999/2000 şampiyon Galatasaray’ın 18 puan gerisinde, 2008/2009’da da 10 puan gerisinde sezonu kapamıştı. Tıpkı bu sezon gibi! 9 mağlubiyet ve 10 puan geride. Oysa öteden beri devam ede gelen Fenerbahçe üstünlüğü, artık Yıldırım zamanında Galatasaray’a geçmek üzere olduğunu söylemek her halde işgüzarlık olmaz.
Belki Fenerbahçe taraftarları bize kızacak! Amma kızmasın ortada bir gerçek var!
Galatasaray, emin adımlar la gidiyor!..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here