Şampiyon dün Vali Aydoğdu’nun makamındaydı

9
Şampiyon dün Vali Aydoğdu’nun makamındaydı

Kırklareli Valisi Cengiz Aydoğdu, Dünya Ümitler Karate Şampiyonası müsabakalarında Dünya Şampiyonu olan Neslihan Çalışkan’ı makamında ağırladı.

12-15 Kasım 2009 tarihlerinde Fas’ın Rabat kentinde yapılan Dünya Ümitler Karate Şampiyonası müsabakasında Ilimiz Şamiloğlu Karate Ihtisas Spor Kulübü sporcusu aynı zamanda Babaeski Anadolu Lisesi Öğrencisi Neslihan Çalışkan 47. Kg’ da Dünya Şampiyonu oldu.

Gençlik ve Spor il Müdür Vekili Süleyman Çetin ve Karate Antrenörü Şemsi Şamiloğlu ile birlikte Vali Aydoğdu’yu 11 Aralık Cuma günü makamında ziyaret eden Dünya Karate Şampiyonu Neslihan Çalışkan, haklı  gururunu Vali Aydoğdu ile paylaştı. Vali Aydoğdu, Şampiyon Çalışkan’a başarılarından dolayı hediye vererek, başarılarının spor hayatında olduğu gibi derslerinde ve gelecek hayatında da başarılarla dolu olmasını temenni etti.

Neslihan, Gençlik ve Spor Il Müdürlüğü’nü de ziyaret etti

Lüleburgaz’da Şamiloğlu Spor Kulübü’nden yetişen ve birçok uluslararası turnuvalarda adından söz ettiren Neslihan Çalışkan spor yaşamında çok önemli bir sayfa açtı.

Neslihan Çalışkan’ın Dünya Şampiyonu olması nedeniyle Lüleburgaz’da büyük sevinç yaşandı. Neslihan Çalışkan ve Antrenörü Şemsi Şamiloğlu dün ilk olarak saat 10.00’da Gençlik ve Spor Il Müdür Vekili Süleyman Çetin’i ziyaret ettiler. Çetin, Neslihan Çalışkan’ı tebrik ederek kendisine bir altın hediye etti ve çalışmalarında başarılar diledi. Süleyman Çetin, ayrıca başarılı sporcunun çalıştırıcısına da bir şilt sundu.

Eser; “Öğrencimiz ile iftihar ediyoruz”

Başarlı sporcu ve beraberindekiler daha sonra Il Milli Eğitim Müdürü Ziya Eser’e de bir ziyaret düzenlediler. Sporcumuzu ödüllendiren Eser, yaptığı konuşmasında şunları kaydetti;

“Biz istiyoruz ki öğrencilerimiz çeşitli alanlarda sporda kültürel faaliyetlerde sosyal faaliyetlerde kendi ilgi alanları doğrultusunda çok çok güzel dereceleri olsun.

Bu bakımdan Neslihan kızımızı kutluyoruz, gözlerinden öpüyoruz ve tebrik ediyoruz. Biz bu çocuklarımızla iftihar ediyoruz ve temenni ediyoruz ki bu çocuklarımız, başarılarını eğitim ve öğretim ile götürsünler. Görüyoruz ki kızımız çalışmış başarmış Anadolu Lisesi’ni kazanmış. Orada eğitimini devam ettiriyor. Bunu dengeli götürmek çok önemli. Eğitim öğretimi bırakıp da sadece diğer alanda öne çıkmak kişiyi yükseltmez. Bu dengeyi bozmamak, eğitim öğretimi ikinci plana bırakmamak her ikisini de olabildiği kadar dengeli ve başarılı bir şekilde yerine getirebilmek ödüllerin en büyüğüne laik olmak demektir ve geleceğimizi kurmaktır.

Herkes kendi geleceğini kendi kurar. Herkes akıl verir, yön verir, bilgi verir, öğretmenlik yapar, rehberlik eder, ama insanlar kendi geleceğini kendileri hazırlar kendi kurar ve herkes kendi hayatını yaşar. Pozitif enerji verenler pozitif enerji alırlar. Dolayısıyla öğrencimize derslerinde de başarılar diliyorum. Eğitim hayatında başarılar diliyorum. Bu güzel spor dalındaki başarılarının devamını diliyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here