Salih Akkoç güven tazeledi

20
* Kırklareli Ticaret Borsası Konferans Salonu’nda yapılan seçime tek liste olarak giren Salih Akkoç, 4 yılığına tekrardan Başkan seçildi. Yapılan Seçimin ardından bir konuşma yapan Akkoç, S.S. Kırklareli Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği’ni daha iyi yerlere getireceklerini söyledi. 
HABER MERKEZİ 
Sınırlı Sorumlu Kırklareli Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği’nin Olağan Genel Kurulu yapıldı.  Kırklareli Ticaret Borsası Konferans Salonu’nda 22 Temmuz 2015 Çarşamba günü saat 11.00’de yapılan seçime tek liste olarak giren Salih Akkoç, 4 yılığına tekrardan Başkan seçildi.
Sınırlı Sorumlu Kırklareli Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği’nin Olağan Genel Kurulu Divan Başkanlığı’na HAYKOOP Sakarya Başkanı Recep Pulat’ın seçilmesi ile başladı. Saygı duruşunda bulunulmasından sonra, faaliyet, denetim kurulu, gelir gider ve tahmini bütçe okundu. Ortak kooperatiflerin üretmiş oldukları sütlerin Birlik aracılığı ile pazarlanması için Yönetim Kuruluna yetki verilmesi. Birlik giderlerini karşılamak ve Birliği güçlendirmek üzere pazarlanan sütten litre başına ve anaç sığır desteklemelerinden kesinti yapılması için, Yönetim kurulunun yapacağı mali analize göre kesinti oranın yönetim kurulu tarafından tespit edilmesi yetkisinin verilmesi. Kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi programına başvuru yapabilme, ortaklık yapılması, hibe sözleşmesinin imzalanması, uygulamaların gerçekleştirilmesi konularında yönetim kuruluna yetki verilmesi. Tarım Bakanlığından alınacak izinler ve yasal prosedürler çerçevesinde Veteriner Hekimlik, Suni Tohumlama hizmetleri, Hayvan besleme Yem, Veteriner ilaçları vb. konulardaki faaliyetlerin sürdürülmesi ile ilgili özel ve tüzel kişilerle işbirliği yapılması için Yönetim Kuruluna yetki verilmesi. Hayvansal Üretime ve pazarlamaya yönelik proje yapılması, yapılmış projelere iştirak edilmesi, yatırım yapılması konularında yurt içi ve uluslar arası kuruluşlarla anlaşma yapılması, yapılmış olan anlaşmalara iştirak edilmesi vb. hususlarda Yönetim Kuruluna yetki verilmesi görüşülmesini ardından Yönetim Kuruluna ödenecek olan huzur hakkı ve yollukların belirlendi. Daha sonra seçime geçildi. Seçime tek lise olarak giren Salih Akkoç, 4 yılığına tekrardan Başkan seçildi. 
Sınırlı Sorumlu Kırklareli Bölgesi Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği’nin Olağan Genel Kurulu’nda tekrar Başkan seçilen Salih Akkoç’un listesi şu şekilde oluştu 
* Yönetim Kurulu Asil Üyeleri
Salih Akkoç 
Mücahit Erel 
Metin Ergen 
Yılmaz Memi
Bilgi Çakmak 
* Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri
Ayhan Şık 
Cevdet Dinçay
Ali Esen 
Cemal Vural 
Metin Özkaya 
* Denetleme Kurulu Asil Üyeleri 
Nuri Çalışkan 
Cevdet Kama 
Hüseyin Aşık 
* Denetleme Kurulu Yedek Üyeleri
Adnan Uzuntekin 
Sezgin Erten 
Raif Vural 
* Genel Kurul Öğen yemeği ile son buldu
Sınırlı Sorumlu Kırklareli Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği’nin Olağan Genel Kurulu öğle yemeği ile son buldu. Salih Akkoç, 4 yılığına tekrardan Başkan seçilmesinin ardından Genel Kurul’a katılan misafirlere ve üyelere
Bilgiç Royal Otel’de öğle yemeği verildi. (Kadir Sinici-Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here