“Saldırıları lanetliyor ve kınıyoruz”

9
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Gazze’ye yardım götüren gemiye saldırı ile İskenderun’da Deniz Üs Komutanlığı’na yapılan saldırı şiddetle lanetlenerek şunlar kaydedildi:…

HABER MERKEZİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, Gazze’ye yardım götüren gemiye saldırı ile İskenderun’da Deniz Üs Komutanlığı’na yapılan saldırı şiddetle lanetlenerek şunlar kaydedildi:
“Her gün yeni bir olay ve skandalın olduğu ülkemizde toplumu sarsan ve Milletimizi üzen iki çok önemli gelişme ve olay meydana gelmiştir.
Bunlardan birincisi, Gazze’ye yardım götüren ve tamamen sivil toplumun barışçı ve samimî girişimine İsrail’in yaptığı alçakça saldın sonucunda, sayıları henüz resmi olarak açıklığa kavuşmamış çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybetmesi ve yaralanmasıdır.
İkincisi ise tırmanan terör olaylarının son aşaması olarak İskenderun’da Deniz Üs Komutanlığı’na yapılan saldırı sonucunda yedi askerimizin şehit olması ve sekiz askerin yaralanması İle sonuçlanan olaydır.
Devletin varlığına, milletin birliği ve devamına, toplumun dirlik ve düzenine, tarihi şeref ve haysiyetimize yönelmiş en alçakça saldırılar karşısında, hükümet tam bir bozgun hali yaşamaktadır. Bugün derinden hissettiğimiz ve yaşadığımız ağır tablonun tek ve yegâne sebebi, sorumlusu ve sonucu Adalet ve Kalkınma Partisi’dir.
MHP olarak; “Bölücülüğü ciddiye alın, kardeşliğimize zarar vermeyin, kimlikleri tahrik etmeyin, milletimizi bölmeyin yazık edersiniz” dedik, ama dinletemedik. İşte bu defada haklı çıktık.
01 Mayıs 2010 tarihinden 01 Haziran 2010 tarihine kadar bir aylık süre içindeki terör olaylarında şehitlerimizin sayısı 23, yaralılarımızın sayısı ise 33’tür. Bu ülkemize açılmış olan resmen bir savaştır.
Milletimiz, vatan evlatlarının elim kayıpları ile ayağa kalkmıştır ve haklı olarak öfkelidir. Vatandaşımız yorgun, bıkkın, işsiz ve yoksuldur. Devletimiz yaralı, aciz, çaresiz ve yozlaşmış durumdadır. Ekonomi durgun, solgun, bitkin ve tükenme noktasındadır. Eşkıya şehirlerde, ovalarda ve dağlarda ölüm kusmaktadır. Hükümet sorumsuz, vurdumduymaz, iş bilmez, teslimiyetçi, işbirlikçi ve art niyetlidir. Bu hükümet tamamen bitmiştir, aciz, çaresizdir ve etkisizdir.
Şunu biliniz ki; Bu aziz millet tarihinde nasıl melunları ve düşmanlarını sırtından atmış ve tarihin çöplüğüne göndermiş ise, sizleri de tarihe gömecektir. Bu çok yakındır.
Bu nedenle bizler MHP Kırklareli İl Yönetimi olarak kanlı katiller İsrail Devleti’ni ve birilerinin köpeği olmaktan kurtulamayan PKK soysuzlarını büyük bir öfke ile lanetliyor ve kınıyoruz.
Sivil ve asker bütün şehitlerimize, bütün kayıplarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet, aziz milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here