Sakatlar Derneği’nden Ergene’ye destek

17
Ergene Platformu bileşenleri 23 Şubat 2011 Çarşamba günü saat 16.30’da
Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Kırklareli Şubesi’ni ziyaret etti.

HABER MERKEZİ

Ziyarette; TEMA Lüleburgaz Gönüllü Temsilcisi Hakan Dedeoğlu, TEMA Lüleburgaz Temsilciliğinden İlhan Gezer, Karamusul Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gürcan Kırım, EDOSK Başkanı Bülent Bacı, EDOSK Yönetim Kurlu Üyesi Evrim Kaşıkçı, Trakya Üniversitesi Genç TEMA Başkanı İsmail Metin, Uzunköprü Çevre Derneği Başkanı Hacer Doğrugüven, Dernek Üyesi Nurhayat Bülte, Dr. Yalçın Doğrugüven ve Batoç Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Göksal Çidem gerçekleştirdi.  
Karamusul Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Gürcan Kırım 10 Nisan 2011 de Karamusul Köyü’nde yapılacak olan etkinliğe davet etti. Kırım; Ergene kıyısında yaşayanların artık ölüm korkusu yaşamaya başladığını, ergene deki kirliliğin boyut  değiştirdiğini  canlı hayatı tehdit eder hale geldiğini söyledi. Bunlara örnek olarak  yumurtaların bile  şekil ve renk değiştirdiğini dile getirdi.
TSD Kırklareli Şube Başkanı İrfan Özeklioğlu 10 Nisan 2011 Pazar günü yapılacak olan etkinliğe dernek olarak destek vermeklerini belirterek platform üyelerinin ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
TSD derneği üyelerinin her türlü bedensel engele rağmen bu eyleme katılarak destek vermelerinin kendileri açısından çok önemli olduğunu belirten Kırım bu örnek ve duyarlı davranışın tüm bölgeye örnek olmasını diledi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here