SAK Parti bayramı yoğun geçirdi

14
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Teşkilatı 16 Ekim 2013 Çarşamba günü (bayramın ikinci günü) hem çeşitli kuruluşları ziyaret etti, hem de kendi arasında geniş katılımlı bir bayramlaşma düzenledi. 
HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Teşkilatı 16 Ekim 2013 Çarşamba günü (bayramın ikinci günü) hem çeşitli kuruluşları ziyaret etti, hem de kendi arasında geniş katılımlı bir bayramlaşma düzenledi. 
Saat 11.30’da başlayan programa; AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan ile eşi Cemile Gürşan, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Av. Ahmet Zeki Kılavuz, İl Başkan Yardımcısı Ertan Özbek, AK Parti Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Hamit Orakçı, AK Parti Kırklareli Kadın Kolları Başkanı Hazel Yolgiden, AK Parti Kırklareli Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Akkol ve partililre katıldı.
İlk ziyareti Huzur Evi’ne gerçekleştirildi. Burada yapılan ziyarette tüm yaşlılar tek tek ziyaret edilerek hepsinle sohbet edildi ve duygulu anların yaşandığı gözlerden kaçmadı. Huzurevi ziyaretinin ardından Kırklareli Devlet hastanesi ziyaret edildi. Kırklareli Devlet Hastanesi Başhekimi nezaretinde Acil Servis’ten başlamak üzere hastanede bulunan hastalara ve hasta yakınlarına Bayram çikolatası ve çeşitli hediyeler verildi. Özellikle ortopedi servisinde yatan ve buraya Motosiklet kazası yüzünden gelen vatandaşlara yönelik Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili Av. Şenol Gürşan şunları kaydetti:
“Maalesef ki son zamanlarda özellikle ilimizde Motosiklet ile ilgili sıkı tedbirler alınmasına rağmen çok kaza olmaya başladı. Önlemlerin yeterli olmasına rağmen vatandaşlar kendi tedbirini kendisi almıyor. Kask zorunlu ve Ehliyet’i olmayan kimse bu şekilde yola çıkmasın. Ciddi para cezaları var. Ancak bu bile caydırıcı olmuyor. Para cezasını da geçtik İnsan bile bile lades der mi? Kendini ölüme atar mı? Boşu boşuna canlar yanıyor.”
Son olarak 1994 yılında Batman Kozluk’ta Şehit düşen Mustafa Kalenci’nin ailesi ziyaret edildi. Ziyaret esnasında duygulu anlar yaşandı. Burada kısa bir konuşma yapan AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan şunları kaydetti:
“Burası lafın bittiği yerdir ne söylesek boş. Yapacağımız ziyaretlerle kimsenin acısını dindiremeyiz. Ancak en sevindirici durumlardan bir tanesi yaklaşık olarak 7-8 aydan beri şehit haberi alınmıyor olması. Kimsenin canının yanmasını istemiyoruz. Terör konusu bizim kanayan yaramızdı. Bu konuda Başbakanımız çok hassas ve alınan kararlar doğrultusunda kararlılığımızı gösteriyoruz ve devam da edeceğiz.”
AK Parti Kırklareli İl Teşkilatı yaptığı ziyaretin ardından saat 14.00’da Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ASO Salonu’nda yapılacak olan bayramlaşma töreni için toplandı. Bayramlaşmaya eski ve yeni Milletvekilleri dışında, tüm eski ve yeni parti yöneticileri katılım gösterdi. Yapılan toplantı’da birçok kişinin ayakta kalması dikkat çekti. 
İlk konuşmayı yapan AK Parti Kırklareli İl Başkanı Av. Ahmet Zeki Kılavuz şunları kaydetti:
“Buradan tüm İslam âleminin, Kırklareli’nin ve tüm partililerimin bayramını kutluyorum. Bayramlarımız küskünlerin barıştığı ve küçüklerin büyüklerini ziyaret ettiği ve büyüklerin küçüklerini kucakladığı günlerdir. Bizlerde AK Parti olarak büyük bir aileyiz. Bugün buraya gelen herkese çok teşekkür ediyorum. Artık görüyorum ki bizleri salonlar almıyor. Bugün ayrı bir mutluluk yaşıyorum. Önümüzde yerel seçime çok uzun bir zaman kalmadı. Buna paralel olarak Aday Adaylığı süreci devam ediyor. Bu süreç içerisinde sağlam adımlar atmaya devam ediyoruz. 1 Kasım 2013’te aday adaylık süreci sona erecek. Esas bu süreç sonrasında da sıkıca birbirimize kenetleneceğiz ve Belde, İlçe ve ilimizde kim aday olmuşsa onun etrafında kenetleneceğiz. Bize yakışan bu ve bunu başarıp AK Parti Belediyeciliği ile halkımızı kucaklaştıracağız.”
AK Parti Kırklareli İl Başkanı Av. Ahmet Zeki Kılavuz’un ardından Milletvekili Av. Şenol Gürşan kürsüde yerini aldı ve konuşmasında herkesin bayramını kutladı ve şunları kaydetti:
“Özlem duyduğumuz bir tabloyu burada görmeye başladık. Bu insana umut veriyor, heyecan veriyor, mutluluk veriyor. Buraya katılım gösteren herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. En büyük isteklerimizden bir tanesi ilimizde bulunan tüm belediyelerde AK Parti bayrağını dalgalandırmak. Buna hiç uzak değiliz. Böyle bir manzara’yı da gördükten sonrada umudum daha da artmaya başladı. Hedefimiz belli bu yolda birbirimize destek olmamız şart. Özellikle Aday adaylığı sürecinden sonra daha çok kenetlenmeye ve adaylarımızla yola devam edeceğiz. En büyük isteğim kimse darılmasın, küsmesin ve kızmasın.” (Serkan Koçtürk)       
     

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here