Saim Atalay güven tazeledi

6
* S.S. Kırklareli Barajı Sulama Kooperatifi Başkanı Saim Atalay yapılan Genel Kurul’da tekrar Başkan seçilerek güven tazeledi.
HABER MERKEZİ
S.S. Kırklareli Barajı Sulama Kooperatifi 2011 Yılı Olağan Seçimli Genel Kurulu’nu Kavaklı Beldesi Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleştirdi. Toplantıda 18 gündem maddesi yer aldı.
Açılış ve yoklamanın ardından Divan Heyeti’nin seçimi gerçekleşti. Daha sonra Saygı Duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Yönetim ve Denetim Kurulu Raporları’nın, 2011 Takvim Yılı Bilanço ve Gelir Tabloları’nın okunması gerçekleşti Ardından Yönetim ve Denetim Kurulları’nın ayrı ayrı ibrası gerçekleşti ve 2012 Yılı Tahmini Bütçesi görüşüldü.
Toplantının devamında ise devletin Kooperatifler için belirlenmiş kredilere başvurmak için, üyelerin eski yıllara ait sulama borçlarının, yasal yollardan tahsili için Kooperatif için yeterli sayıda daimi ve geçici personel alımı ve çalıştırılması, Ziraat Mühendisi, Danışman alınmasına ve çalışan personelimize fazla mesai ücreti verilmesi için, Kooperatif adına her türlü gayrimenkul kiralanması, kiraya verilmesi ve gerektiğinde ipotek, irtifa hakları, iştira hakları tesis etmek, ipotek almak, vermek, Kooperatifin  kendi araç ve iş makinelerini alıncaya kadar DSİ Müdürlüğü’nden veya dışarıdan iş makinesi ve araç kiralanması için ve Kooperatif adına 100 bin TL bedelle binek araç, 250 bin TL bedelle greyder, 110 bin TL bedelle kepçe vinç ve 150 bin TL bedelle kamyon alınması için Yönetim Kurulu’na yetki verilmesi konuları görüşüldü. Konularla ilgili yetki Yönetim Kurulu’na oybirliği ile verildi.
Yönetim ve Denetim Kurulları’nın huzur hakları ve oturum bedelleri ile yolluk ücretleri belirlendi ve Kooperatif Ana Sözleşme’nin yeni tip ana sözleşmeye intibakı görüşülüp karara bağlandı.
2012 yılı sulama ücretlerinin belirlenmesi konusunda Yönetim Kuruluna yetki verilmesinin görüşülüp karara bağlanmasının ardından ise Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu seçimleri gerçekleşti. Seçime tek listeyle çıkan Saim Altay’ın listesi şu şekilde oldu;
Yönetim Kurulu Asil Üyeleri: Saim Atalay, Mecit Göntürk, Recai Eren, Mehmet Ergin, Sedar Çetin.
Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri: Birol Kılıç, Aydın Çiftlik, Mustafa Paydak, Efrahim Gider, Celalettin Çetin.
Denetim Kurulu Asil Üyeleri: Yaşar Aksoy, Ferit Babür, Mustafa Eroğlu.
Denetim Kurulu Yedek Üyeleri: Ümit Alço, Bülent Güler, Ahmet Akgün.
S.S. Kırklareli Barajı Sulama Kooperatifi Başkanı Saim Atalay seçim sonrası yaptığı açıklamada Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Üyeleri’nin eski yönetimle aynı olduğunu belirterek yapılan Genel Kurul’un hayırlı uğurlu olmasını diledi.
Tekrardan Başkanlığı seçilen Saim Atalay; “Geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi bu dönemlerde de çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam ederek üyelerimize daha iyi hizmet verecek ve kooperatifimizi daha da büyütmenin çabası içerisinde olacağız” şeklinde konuştu. (yş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here