Sahte Para’ya kalemli önlem

6
Kırklareli İl Emniyet Müdür Vekili Rahmi Yılmaz, Kırklareli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ali Fuat Şeker’i ziyaret etti.
HABER MERKEZİ
2 Ocak 2013 Çarşamba günü saat 14.30’da Kırklareli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ali Fuat Şeker’i ziyaret eden Kırklareli İl Emniyet Müdür Vekili Rahmi Yılmaz, Başkan Şeker’e sahte para kalemi verdi.
2 bin adet sahte para kaleminin merkez ve ilçelere dağıtımının yapıldığını belirten Yılmaz;
“İnşallah esnafa sahte paralara dikkat etmeleri konusunda bir katkımız olur. Emniyet Müdürlüğü olarak ilk etapta Kurban Bayramı öncesinde Kırklareli ve Lüleburgaz’a dağıtılması için 300 adet yaptırmış ve dağıtmıştık. Birçok esnaftan da bize sahte para kalemi talebi gelince merkez ve ilçelere dağıtılması üzerine 2 bin adet daha yaptırdık. Özellikle esnafımız sahte para konusunda büyük miktarlı para dikkat etmeliler” dedi.
Başkan Şeker’de emniyet müdürlüğü tarafından başlatılan sahte para kalemi projesi önemsediklerini belirterek, esnafın ve vatandaşların sahte para kalemini kullanması ve esnaf ile vatandaşların dolandırılmaması konusunda atılan iyi bir adım olduğunu kaydetti. 
Ayrıca Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Göksel Kaya’da ziyarette hazır bulundu
* 2 bin adet Sahte Para Kalemi esnafa dağıtıldı
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından dün esnaflara Sahte Para Kalemi dağıttı. Toplum Destekli Şube Müdürlüğü ekipleri, Karakaş Mahallesi Hastane Caddesi ile Karakaşbey Sokak’taki esnaflara 2 bin adet sahte para kalemi dağıtarak, sahte paraya karşı dikkatli olunması konusunda uyarıda bulundu.
Ekipler, sahte para kaleminin Türk parasının yanı sıra yabancı paraları da test edebildiğini söyledi. Ayrıca sahte para kaleminin nasıl kullanıldığını anlatan ekipler; “Paranın üzeri kalem ile çizilir ve çizgiler sarı olarak gözükürse gerçek, siyah olursa sahtedir. Ayrıca kalemin öteki yüzünde yer alan ışık yardımı ile gün yüzünde paranın üzerinde gözükmeye renkler gözükür. Renkler var ise para gerçektir ancak yok ise sahtedir” denildi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here