“Sağlık sorunlarım sebebi ile başkanlıktan ayrılıyorum”

5
* DSP Kırklareli İl Başkanı Yaşar Mert, hakkında CHP’ye geçeceği ve bu
sebeple DSP İl Başkanlığından ayrılacağı yönündeki açıklamalara açıklık
getirerek son noktayı koydu. Mert; “Yaklaşık 5 aydır yoğun bir tedavi
süreci içerisinde olduğum için DSP İl Başkanlığı görevinden ayrılıyorum”
dedi.

HABER MERKEZİ
Demokratik Sol Parti (DSP) Kırklareli İl Başkanı Yaşar Mert, kendisinin CHP’ye katılacağı ve bu sebeple DSP Kırklareli İl Başkanlığı görevinden ayrılacağı yönündeki söylentilere düzenlediği basın açıklaması ile açıklık getirdi.
DSP Kırklareli Parti binasında 02 Şubat 2011 Çarşamba günü saat 19.00’da düzenlenen basın açıklamasında konuşan DSP Kırklareli İl Başkanı Yaşar Mert, yaklaşık 5 aydan bu yana sağlık sorunları yaşadığını ve bu sebeple yoğun bir tedavi süreci içerisinde bulunmasından dolayı bu görevinden ayrılacağını belirterek şunları kaydetti:
“Yaklaşık 5 aydan bu yana sağlık sorunlarım dolayısıyla yoğun bir tedavi süreci içerisinde bulunuyorum. Bu sebeple de görevimden ayrılmam gerekiyordu. Keşke oluşumlar yerli yerinde olsaydı da bugün burada görevimden ayrılma sebebim olarak Milletvekilli Adaylığımı gösterebilseydim. Çünkü 1991 yılında DSP Kırklareli Milletvekili Adayı olarak seçimlere girmiştim ve güzelde sonuçlar almıştım.
Görmüş olduğum tedavilerde de bayağı iyi sonuçlar aldım. Bu süreç içerisinde toplum içerisine girmem sağlığım açısından çok tehlikeli olduğu için görevimden ayrılmak zorunda kaldım. Buna rağmen kenarda durmayıp yine partim için yapılan çalışmalara sağlığım el verdiği sürece katılacağım.
Yaşadığım bu sağlık sorunumu ilk önce Genel Merkezimize bildirdim. Genel Merkezimizden Parti Meclisi Üyesi geldi. Onun nezaretinde DSP Kırklareli İl Başkanlığı için Göksel Ölmez arkadaşımızı belirledik. Bu arkadaşımızın en az benim kadar başarılı olacağına inanıyorum. Her zamanda yanında olacağım. Yönetim Kurulu arkadaşlarım ve parti üyelerimiz yaptığımız çalışmalarda her zaman yanımızda oldular. Partimiz için en güzel şeyleri yapmak için birlikte olduk, çalıştık. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim.
* DSP’nin yeni Kırklareli İl Başkanı Göksel Ölmez oldu
DSP Kırklareli İl Başkanı Yaşar Mert’in sağlık sorunları sebebi ile görevcinden ayrılmasının ardından DSP Kırklareli İl Başkanlığı görevine getirilen Göksel Ölmez şunları kaydetti:
“Başkanımızın rahatsızlığı sebebi ile görevinden ayrılması söz konusu olduğundan, 12 Haziran’da yapılacak olan Seçimlere de kısa bir süre kalması sebebi ile bir Başkana ihtiyacımız vardı. Bu işi en iyi şekilde yapabileceğime inandığım ve yönetimimizin de bana destek vermesi ile bu görevi kabul ettim. Yeni yönetimimizin yer aldığı listeyi şu anda hazırlıyoruz. Önümüzdeki günlerde bunu kamuoyu ile paylaşacağız. Seçimlere en iyi şekilde birlik ve beraberlik içerisinde hazırlanarak ilimizde en iyi sonuçları alacağımıza inanıyorum.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here