Sağlık hizmetleri fiyasko mu?

7
Coca-Cola Akademi Ligi U-15 maçında Kırklarelispor ile Sancaktepe Belediyespor takımları 05 Ekim 2013 Cumartesi günü Kırklareli Sentetik Çim Saha’da 14.30’da karşılaştı. 
HABER MERKEZİ
Coca-Cola Akademi Ligi U-15 maçında Kırklarelispor ile Sancaktepe Belediyespor takımları 05 Ekim 2013 Cumartesi günü Kırklareli Sentetik Çim Saha’da 14.30’da karşılaştı. Maç saatinde havanında güzel olması hem seyirci yoğunluğuna,  hem de oyuncuların saha içerisinde güzel bir futbol oynamasına etken oldu. 
Maçta hakemler, Futbolcular, Saha Görevlileri, Emniyet güçleri hazır bulunurken Sağlık personelinin eksik olması düşündürücüydü. Zira görevlendirme ile sahada yerine alan sağlık personelleri bir önceki maçta görevini tamamlayan personelden görevini teslim alıyor. Bir önceki maçta görev yapmış olan sağlık personeli görevini tamamlamış olarak görevini bırakıyor. Ancak maç saatinde ve maç bitimine kadar Sağlık personelinin olmayışı düşündürücüydü. Buna karşın Saha görevlileri sağlık görevini de üstlenmek zorunda kaldı. Neyse ki maç boyunca ciddi sakatlanmalar oluşmadı. Aciliyet gerektiren bir durum olsa idi. Televizyonlarda onlarca örneğine rastladığımız sakatlıklar olduğunu ve ölümle sonuçlanan durumları düşünürsek bunun sorumluluğunu kim üstlenecek? Türk futbolunun gelişiminde önemli olan alt yapılar diye söylenmesine rağmen burada bir Sağlık görevlisinin bile olmaması düşündürücü. Bu konuda illa bir ölüm vakası mı olmalı ki önlem alınsın. (Serkan Koçtürk)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.