Sağlık Çalışanları bir oldu

5
Samsun’un İlkadım İlçesi’nde bulunan Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi’nde görev yapan Op. Dr. Kamil Furtun, silahlı saldırıya uğrayarak ağır yaralandı.
HABER MERKEZİ
Samsun’un İlkadım İlçesi’nde bulunan Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi’nde görev yapan Op. Dr. Kamil Furtun, silahlı saldırıya uğrayarak ağır yaralandı. Op. Dr. Furtun, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Olay 30 Mayıs 2015 Cumartesi Günü meydana geldi.  
Kırklareli Devlet Hastanesi Çalışanları da Meslektaşlarına yapılan saldırıyı kınayarak Dr. Futun’u rahmetle aldı.  1 Haziran 2015 Pazartesi günü Kırklareli Devlet Hastanesi A Blok Önünde toplanan sağlık çalışanları saldırıyı kınayarak Basın açıklaması yaptı.
Basın Açıklamasında, Kırklareli Devlet Hastanesi Yönetimi Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun taziye mesajını Kırklareli Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı, Uzm. Dr. Serkan Özkul okudu. Sağlık Bakanı Mesajında şunlar kaydetti: “Bu Hain saldırının aydınlanması için sürecin yakından takipçisi olacağız. Milletimizin ve Sağlık Camiamızın Başı sağ olsun.” 
Türk Sağlık-Sen Kırklareli Şubesi Başkan Yardımcısı Cihan Pınar’da, yetkililere sitem ederek, Sağlık çalışanlarına yapılan bu saldırıların sona ermesi için gerekli önlemlerin alınmasını gerektiğini vurguladı. Meslektaşına Rahmet, sağlık camiasına da baş sağlığı diledi.
Türk Tabipler Birliği Kırklareli Şubesi de Basın açıklaması yaparak Yetkililere yüklendi.  Basın açıklamasını Dr. Bahadır Tunçol yaptı. Tunçol; “Yüreğimiz acı ve öfke dolu. Meslektaşımızın görev yaptığı hastanede hunharca katledilmesini nefretle kınıyoruz. Yılların emeği yetişmiş, kendi ailesinden, eşinden, çocuklarından çaldığı vakitlerle hastalarına faydalı olmaya çalışan ve halamızın sağlığı için gece gündüz fedakarca hizmet vermeye çabalayan çok kıymetli meslektaşlarımız için göz yaşı döküyoruz. Biliyoruz ki her geçen gün artan ve canımızdan can alan sağlıkta şiddet olaylarını önlemek için pek çok şey yapılabilir, yapılabilirdi. Acil taleplerimizi ilettik; görmezden geldiler. Türk Ceza Kanununa ek maddeler önerdik, yok saydılar. Açıklamalar, eylemler, toplantılar yaptık; Sağlık Bakanlığı’nın önünü aşındırdık, Meclis Komisyonu’nda sunumlar yaptık, dikkate almadılar. Şiddete uğrayan sağlık emekçileri için acil şiddet hattı kurmak zorunda kaldık, yetkililer önemsemediler. "Hazırladığınız raporun gereğini yapın. Sağlıkta şiddeti önlemek için sahici adımlar atmaya başlayın. Yarın çok geç olmadan diye haykırdık; ciddiye almadılar. Ve sonunda yine "geç" oldu; bugün de Kamil Furtun arkadaşımız aramızda değil, aramızdan söküp alındı. Bütün Halkımızı sağlık çalışanlarına sahip çıkmaya çağırıyoruz” dedi.
Basın açıklamaları sonrası, Devlet Hastanesi Din Görevlisi, Ölen Dr. Furtun için dua ederek başsağlığı diledi. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here