Sağlık Bakanı topu Taç’a mı attı?

15
Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, 19 Temmuz’da Kırklareli Sevgi Dünyamız Kültür Sanat ve Eğitim Derneği tarafından Festival Alanı’nda kurulan iftar çadırını ziyaretinde ……
HABER MERKEZİ
Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, 19 Temmuz’da Kırklareli Sevgi Dünyamız Kültür Sanat ve Eğitim Derneği tarafından Festival Alanı’nda kurulan iftar çadırını ziyaretinde yeni hastanenin temelinin Kurban Bayramı’nda atılacağı sözünü vermişti.
19 Temmuz 2013 tarihli Gazetemizde “Her şey tamam, top sende Bakan” başlığı ile yayınladığımız haberde, Projesi 2011 yılı Kasım ayında Bakanlık tarafından tamamlanıp, TOKİ’ye teslim edilen 250 Yataklı Kırklareli Devlet Hastanesi İhalesi’nin yapılmasının 1,5 yıldır TOKİ’de beklediğini ve Kırklareli halkının Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’ndan gerekli ilgiye göstererek, ihalenin tamamlanmasını,  inşaatın biran evvel başlamasını istediklerini belirtmiştik.
Haberimizin yayınlandığı gün 19 Temmuz 2013 tarihinde Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu,  Kırklareli Vilayet Meydanı’nda Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Başkanlığı, İstanbul İl Teşkilatı ve Eyüp Belediyesi işbirliğinde 7 bin kişilik iftar yemeğine katılmak üzere Kırklareli’ye geldi.  Bakan Müezzinoğlu, Kırklareli Sevgi Dünyamız Kültür Sanat ve Eğitim Derneği tarafından Festival Alanı’nda kurulan iftar çadırını ziyaretinde yeni hastanenin temelinin Kurban Bayramı’nda atılacağı sözünü şu cümlelerle vermiş; “Kırklareli’ye fiziki koşulları daha güzel, daha modern bir hastane kazandıracağız. Bunun da müjdesini buradan vermek istiyorum; Kırklareli Devlet Hastanemiz ihale aşamasında. Hukuki bir problem olmadığı taktirde Allah’ın izniyle Kurban Bayramı öncesinde temellerini atmak istiyoruz. Kırklareli’ne daha güzel hastaneleri kazandıracağız” demişti.
Bakan Müezzinoğlu’nun bu sözünden sonra Kırklareli halkı Hastane temelinin atılacağı günü merakla beklemeye başlamıştı.  Kurban Bayramı geçmesine rağmen hastane temelinin atılmamasına vatandaş; “Kurban Bayramından sonra Hastane temelinin atılacağı sözüne rağmen, temel atılmadı. Bakan bey topu taca mı attı” dedi.
Halk arasında hastane temelinin Kurban Bayramından önce atılmamasının,  hastane yerinin değişeceği için geciktiği söylentileri de yoğun olarak konuşuluyor.
Vatandaş bu konuya muhatap yetkili bir makamdan, hastane temelinin ne zaman atılacağını, yerinin değişip değişmeyeceği konusunda bir açıklama yapılmasını istediklerini belirtti. (Faruk Ceylan) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here