Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu müjdeyi verdi “Demirköy’de Devlet Hastanesi’nin temelini atacağız”

40
* Pazar günü bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Demirköy’e gelen Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, burada yaptığı konuşmada Demirköylülere bir müjde verdi. Demirköy Devlet Hastanesi için ihale sürecini tamamladıklarını söyleyen Bakan Müezzinoğlu, hastanenin temelini en kısa sürede atacaklarını söyledi. 
HABER MERKEZİ
Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Pınarhisar ve Demirköy’e ziyaretlerde bulunmak üzere 12 Ekim 2014 Pazar günü Kırklareli’ye geldi. İlk olarak Pınarhisar’a gelen Bakan Müezzinoğlu için burada bir karşılama töreni düzenlendi. Karşılama töreninin ardından Demirköy’e hareket eden Bakan Müezzinoğlu, yol üzerindeki köylere uğradı. İlk olarak Poyralı Köyü’ne uğrayan ve burada köy hanımlarının yaptığı El İşi Sergisi’ni gezerek bilgiler alan Müezzinoğlu, daha sonra İslambey ve Yeni Köye uğrayarak köylülerle bir araya geldi. 
* Müezzinoğlu; “Demirköy’deki bütün vatandaşlar bizim vatandaşımız” 
Demirköy’e gelen Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu için çarşı meydanında bir karşılama töreni düzenlendi. Belde halkıyla tek tek tokalaşan Bakan Müezzinoğlu daha sonra bir parkta vatandaşlara sohbet etti. Sohbetin ardından ilk olarak bir konuşma yapan AK Parti Kırklareli İl Başkanı Av. Ahmet Zeki Kılavuz, Sağlık Bakanı’nın Trakya’da gezmeyeceği yer kalmayacağını söyledi.
İl Başkanın ardından vatandaşlara seslenen Bakan Müezzinoğlu şunları kaydetti; 
“Sonbaharın bu son günlerinde yarınlarımız daha güzel olsun diyerek hepinizi sevgiyle selamlıyorum. İl Başkanımız Demirköy’ün uzaklığından bahsederken, bizim için artık burası uzak diye gitmediğimiz yer kalmamalı. Yol boyunca köylerimizde de durduk, o köylerimizde vatandaşlarımızla hemşerilerimizle oturduk sohbet ettik. Trakya insanının güler yüzü ve sıcak yüz ifadesi benin son derece mutlu etti. Seçim Zamanında siyasi partiler olarak projelerimizi anlatacağız, farklı farklı düşüncelerimizi anlatacağız ama seçimin ertesi günü vatandaşlarımızı kucaklayan 77 milyon, Demirköy’deki bütün vatandaşlar bizim vatandaşımız. Onlar bu Ay Yıldızlı bayrağın altında, bu topraklarda bu sokaklarda, hangi siyasi görüşte olursa olsun, hangi siyasi partinin temsilcisine oy verip başkan yaptıysa yapsın biz o başkanın bütün vatandaşları kucaklamasını ve hizmetlerinin de güzelini yapmasını isteriz. Demirköy Belediye Başkanı MHP’den seçilmiş, ancak o Demirköy’ü ve Demirköylülerin Belediye Başkanı. Bizimde bu anlamda sorumluluğumuz hangi partili değil, Demirköy’e gelecek hizmetlerin bu bölge insanının yüzünü güldürecek, hak ettiği hizmetlerin gelişine katkı sağlayacak bir anlayış içersindeyiz. 
* “30’dan fazla vatandaşımıza faili meçhul, ne olduğu bilemediğimiz eller tetiği sıktı”
Zaman Zaman birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen, fitne ve fesat üretmek isteyenler ve bu anlamda bu Ülkenin ve bu milletin o büyük hedeflerinden vazgeçmesini veya hedeflere yürümesinden rahatsız olanların tuzakları, engelleriyle karşılaşıyoruz. Bunları yine birlikte aşacağız, birlik ve beraberlik içinde aşacağız. Bir birimizi daha çok severek, bir birimize daha çok sahip çıkarak, birlikten güç doğar anlayışıyla aşacağız. Yakın Coğrafyamızda çok büyük sıkıntılar var. Birileri o Coğrafyanın dengesini bozmaya çalışıyor, o Coğrafyanın dengesini bozarak bizim dengemizi de bozmaya çalışıyorlar. Son Bayram ertesi hemen ülkemizde iki üç gün içersinde olağan üstü sıkıntıları bizlere yaşatmaya çalıştılar 30’dan fazla vatandaşımıza faili meçhul, ne olduğu bilemediğimiz eller tetiği sıktı. Emniyet müdürümüzü yaraladılar, 2 emniyet görevlimizi şehit ettiler. Buradaki ellerin amacı, Türkiye’nin muasır medeniyet seviyesinin üzerindeki hedefe gitme yolculuğundaki istikrarını bozmak. Merdivenin basamaklarını bir bir çıkışını engellemek. Bunun için tuzaklar kuruyorlar, bunun için bir yerlerden talimat alıyorlar. Bunun için birilerine uşaklık yapıyorlar. Bu milletin kaderiyle oynamaya çalışıyorlar ama bu bilet asla onlara prim vermeyecek. 
* “Demirköy’e Devlet Hastanesi’ni kazandıracağız. 
Sağlık alanında çok iyi hizmetleri her geçen gün daha iyi noktaya getiriyoruz. Modern Hastaneler, Ambulans hizmetleri, Sağlık Hizmetlerine ulaşım, Aile Hekimleri ve bu anlamda vatandaşımızın önünde hiçbir engel kalmasın. Almanya’dan Antalya’ya bir turist gelmişti ve kalp krizi geçiriyor Almanya’ya telefon ediyor ve Almanya’dan uçak geliyor vatandaşını alıp götürüyor.  Vay diyorduk adamların vatandaşları ne kadar değerli diyorduk. Biz yapamayız, biz bunu göremeyiz diyorduk veya bize bunu dedirtiyorlardı. İngiltere’de Milli Atletimiz rahatsızlanıyor Ambulans uçağımız gidiyor alıyor ve getiriyor. Büyük ülke bu, güçlü ülke bu, milletini vatandaşını düşünen anlayış bu. İnşallah Demirköy’e de Hastanemizi sizlere kazandıracağız. Bakıyorum gözlere, özellikle hanım kardeşlerimizin gözleri diyor ki sayın Bakanım Kazakistan’ı bırak hastaneye gel derken geldik. İnşallah en kısa zamanda ihale sürecini yaptık temelini atmak için de rabbim ömür verirse geleceğiz birlikte temelini atacağız. Ancak önemli olan temelini atmak değil açılışını yapmak. İnşallah açılışını yapacağımız.”
* Bakan Müezzinoğlu Kırklareli İl Danışma Meclisine katıldı 
Ziyaretinin ardından Demirköy ilçesinden ayrılan Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Başkanlığı’nın Ekim Ayı Kırklareli İl Danışma Meclisi’ne katılmak üzere Pınarhisar’a geldi. Burada partilerin yoğun sevgi gösterisiyle karşılanan Bakan Müezzinoğlu daha sonra Pınarhisar Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirilen programa katıldı. Saygı Duruşu ve istiklal Marşının okunmasının ardından, Ahmet Zeki Kılavuz İl Danış Meclisini açılış konuşmasını yaptı. İl Başkanı’nın konuşmasını ardından yoğun alkışlar arasında kürüyse çıkan Bakan Müezzinoğlu Türkiye’nin gündemi hakkında bir konuşma yaptı. Bakan Müezzinoğlu burada yaptığı konuşmada;
“CHP Genel Başkanı diyor ki ‘Türkiye niye tezkere çıkartıyor, Türkiye’nin orada ne işi var’ peki Amerika’nın, Almanya’nın ve İngiltere’nin ne işi var, onların işi var çözüyorlar, bedelini Türkiye ödüyor. Türkiye hukuktan yana, insan haklarından yana, istikrardan yana, demokrasiden yana duruşunu mert ve net yapmak zorunda. “Yaklaşık 1,5 milyon kişinin 3 yıldır savaştan kaçarak Türkiye’ye sığındıklarını dile getiren Müezzinoğlu, Türkiye’nin her türlü yükü taşıdığını söyledi. CHP’nin bir yanda tezkereye hayır dediğini, diğer yandan da Türkiye’nin Kobani’ye asker göndermemesini eleştirdiğini ifade eden Müezzinoğlu konuşmasının devamında şunları kaydetti;  "Ya akşam anestezi bir madde alıyorsunuz ya da akşam biraz kafa bulanık, sabah farklı bir noktadasınız. Çünkü akşam söylediğinizle sabah söylediğiniz farklı. IŞİD’le mücadele için Kobani’ye asker gönderin, Kobani’deki iş bitince de tarih verelim sonra geri çekilsin asker’ diyorlar. Yahu bu çocuk oyuncağı mı? Farz edelim ki IŞİD dedi ki ‘Türkiye buraya asker göndersin, Kobani’den çekiliyoruz’ tarih de verdik biz de askeri çektik, IŞİD geldi, ne yapacaksın bir daha tezkere çıkartacağız. IŞİD bizimle kedinin fareyle oynadığı gibi oynar ey Kılıçdaroğlu, buna senin aklın ermiyor. CHP genel başkanı diyor ki ‘Türkiye niye tezkere çıkartıyor, Türkiye’nin orada ne işi var’ peki Amerika’nın, Almanya’nın ve İngiltere’nin ne işi var, onların işi var çözüyorlar, bedelini Türkiye ödüyor. Türkiye ile kimse oynayamaz. Türkiye’yi bu hale getiremezsin. Birilerinin büyük hesabı varsa Türkiye’nin de büyük hesabı var. Türkiye sıradan bir ülke, gündelik sorunlara göre karar veren, Kürt’e göre ayrı, Arap’a göre ayrı, Türkmen’e göre ayrı, yol izleyerek istikrarlı ve güçlü bir ülke olmaz. Türkiye’nin güçlü bir ülke haline geldiğini vurgulayan Müezzinoğlu, "Türkiye hukuktan yana, insan haklarından yana, istikrardan yana, demokrasiden yana duruşunu mert ve net yapmak zorunda. Amerika’ya ‘Ey Amerika, ey Birleşmiş Milletler’ diyebiliyoruz.” 
10 Ağustos 2014 günü yapılan Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’ne değinen Bakan Müezzinoğlu, Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nde Türk Milleti’nin Recep Tayyip Erdoğan’dan yana olduğunu vatandaşların birinci turda Erdoğan’a yetki verdiğini söyleyerek şunları kaydetti; 
"14 parti çatı altında buluştu ama yine olmadı. Milletimiz güçlü Türkiye için Recep Tayyip Erdoğan dedi. İlk turda yüzde 52 ile Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı oldu. Atatürk’ün gölgesinde yan yatarak Atatürkçü olunmaz. Ey CHP, egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Sen bunu ne zaman öğreneceksin. Bir defada halka güven. Atatürk İstiklal Mücadelesi’ni halkla yaptı. Patronlarla belirli güç odakları ya da medya ile yapmadı.” 
AK Parti Kırklareli İl Başkanlığı’nın Ekim Ayı Kırklareli İl Danışma Meclisi’nde yaptığı konuşmanın ardından Pınarhisar’da Adalet Kalkınma Partisi’ne (AK Parti) yeni katılanlara parti rozetini takan Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu yine alkışlar arsında Pınarhisar’dan ayrıldı. (Kadir Sinici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.