“Sağduyulu Kırklareli halkı hak ettiği yeri bulacaktır”

7
* Eğitim-Sen Kırklareli Başkanlığı, CHP Kırklareli İl Başkanlığı’na ‘hayırlı olsun’ dedi.
HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) MYK kararı ile görevden alınan ve tekrardan 463 delegeden 256’sının oyunu alarak yeniden CHP Kırklareli İl Başkanlığı’na seçilen Vecdi Gündoğdu’ya ‘Hayırlı olsun’ ziyaretleri devam ediyor.
12 Haziran Salı günü saat 13.00’da Eğitim-Sen Kırklareli Şube Başkanı Seyfi Meriç ve beraberindekiler CHP Kırklareli İl Başkanı Vecdi Gündoğdu’yu ziyaret etti.
Eğitim-Sen Kırklareli İl Şube Başkanı Seyfi Meriç, tekrardan göreve getirilen Gündoğdu ve yönetimine başarılar dileyerek;
“Yeni görevinizde Eğitim-Sen Kırklareli şubesi adına başarılar diliyorum. Süreç çok amansız bir şekilde gelişiyor. Emek ve demokrasi mücadelesinin kesintisiz ve yoğunlaşarak yükseldiği bu dönemde sizlere başarı dilemek gerçekten gerekli. Çünkü demokrasiye inanan emekten doğru siyasal partilerin gündemi son derece yoğun ve son derece yoğun olacak. Tıpkı biz emek örgütlerinde olduğu gibi. Başarı, iyi dilek niyetlerimizi ve bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da emek ve demokrasi mücadelesinde birlikte olma dileğimiz ve kaygımızı dile getiriyoruz” dedi.
Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Gündoğdu; “2014-2015 seçimlerinde sağduyulu Kırklareli halkı hak ettiği yeri bulacaktır” dedi.
AK Parti iktidarıyla Türkiye’nin 10 yıldır güzelmiş gibi gösterilmeye çalışıldığını ancak halen felakete sürüklendiğini ve uçurumun kıyısında olduğunu söyleyen Gündoğdu;
“Ocak ayından bu yana parti içi seçimlerimiz vardı delege seçimleriyle başlayarak il yönetim kuruluna kadar uzanan bir sürecin içerisinden geçtik. Dolayısıyla parti içi seçimlerde hakikaten beklediğimiz performansı aldık ve sonucuna da ulaştık. Daha öncesinde yapmış olduğumuz seçimlerde zaten performansımız iyi gidiyor. 2014 ve 2015 seçimlerinde de sizlerin de vereceği destek ile birlikte yine Cumhuriyet Halk Partisi dolayısıyla sağduyulu Kırklareli halkı hak ettiği yeri bulacaktır. Önümüzdeki süreç sıkıntılı bir süreç ve halen daha o sıkıntının içerisinden geçmeye çalışıyoruz. 2002’den bu yana gelmiş ve geçen sürece baktığınızda bu 10 yıl süreç içerisinde de AKP’nin yapmış olduğu her şey ortada. Çok fazla bunları anlatmaya gerek yok. Zaten herkes bunları biliyor. Bunları takip ettiğimizde Türkiye’de son 10 yıl güzelmiş gibi gösterilmeye çalışılsa da bir felakete sürüklendiğini ve uçurumun kıyısında olduğunu görüyor ve biliyoruz. Önemli olan bundan sonraki yerel seçimler, meclisten çıkacak olan yasalardır, Türkiye’nin başta da Kırklareli olmak üzere daha iyi bir duruma gelmesidir. Ama ben AKP Hükümeti, iktidarı ile önümüzdeki günlerde de olabileceğine ihtimal vermiyorum. Türkiye son 10 yılda kültürel, sosyal anlamda son 1 yıldır da ekonomik anlamda çöküntünün üzerine oturtulmuştur. Dolayısıyla burayı el birliği ile halk olarak kol kola girerek başaracağız. Bunun başka bir alternatifi yok. Türkiye’de tüm kurumlar şuanda AKP tarafından kuşatılmış durumda. Kimse bir yere kıpırdayamıyor. Netice itibari ile önümüzdeki süreç tamamen halkın damgasını vuracağı bir seçim olmasıdır. Durum bu şekilde olursa, ülkemizin rahatlayarak feraha kavuşacağını ve ülkenin düzlüğe çıkacağına inanan bir insanım. Bugünkü ziyaret için CHP Kırklareli İl Yönetim Kurulu adına teşekkür ediyorum. Önümüzdeki hem Yerel ve hem Genel Seçimler’de yine sizlerle birlikte Kırklareli adına ve ülkemiz adına güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Bu bağlamda da sizlerin her zaman destekçiniz ve sizlerin de bizim destekçimiz olduğunu biliyor ve teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 
Ziyarette; Eğitim-Sen Kırklareli Şube Sekreteri Hasan Hüseyin Erden, Mali Sekreter Suat Çetin, Basın Yayın Sekreteri Abdullah Bayram, Hukuk Sekreteri İsmail Karakaya da hazır bulundu. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here