Sağanak Yağmur Trakya’da Hayatı felç etti

6
Edirne’de sağanak yağmur etkisini arttırdı. Tunca Nehri’nin taşması sonucu ulaşıma kapanan Sarayiçi mevkisindeki Kanuni, Fatih ve Yalnızgöz köprüleri ulaşıma halen açılamadı.

HABER MERKEZİ
Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin yapıldığı Er Meydanı, Adalet Kasrı, Balkan Savaşı Şehitliği, Av Köşkü, Tunca Nehri kenarındaki balıkçı barınakları, bazı restoranlar, deri atölyesi, un fabrikası, çok sayıda bağevleri ve futbol sahaları su altında kaldı. Karaağaç Mahallesi ile Pazarkule Sınır Kapısı’ndan Yunanistan’a ulaşımın sağlandığı Tunca Köprüsü’nün girişini su bastı, araçlar köprüden güçlükle geçmeye çalışıyor. Edirne’nin Uzunköprü ilçesindeki Kırkavak Deresi’nden gelen sular Ergene Nehri’nin taşmasına da neden oldu. Taşkın nedeniyle Uzunköprü’nün Şahsuvarbey ile Muradiye Mahallesi’nde yaşayan 5 bin kişi risk altında bulunuyor.
Yollar Ulaşıma kapatıldı
Dere ve nehirlerin taşması nedeniyle İpsala, Meriç ve Uzunköprü, Meriç yolu çift yönlü ulaşıma kapatıldı. Ayrıca Oğulpaşa Deresi’nin taşması sonucu Edirne, Kırklareli yolu çift yönlü olarak ulaşıma kapatıldı. Araçlar Hasköy üzerinden Edirne ve Kırklareli’ne yönlendirildi. Yağışlar Edirne’de de birçok evin bodrum katının sular altında kalmasına neden oldu. 2 haftadır etkili olan yağışlar hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Meriç Nehri’nin Kirişhane mevkisindeki alçak kesimleri yatağından taştı. Meriç Nehri’nin debisi de artışını sürdürüyor. 14 Şubat Pazar günü debisi Bin 192 metreküp saniye olan Meriç Nehri’nin debisi 15 Şubat Pazartesi günü bin 230 metreküp saniyeye çıktı. Nehrin çevresindeki işyerleri ile kamuya ait birçok sosyal tesis ve bir öğrenci yurdu sular altında kaldı. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here