Sağanak yağış Kırklareli’yi etkisi altına aldı

7
* Kırklareli’de yaklaşık 4 günden beri aralıklarla devam eden sağanak yağış etkili olmaya devam ediyor. Genellikle sağanak şekilde görünen yağışlar zaman zaman kuvvetli bir şekilde görülüyor. Özellikle dün yağan kuvvetli yağış hayatı olumsuz etkiledi. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli’de 4 günden beri aralıklara yağan sağanak yağış etkili olmaya devam ediyor. Özelikle Cumartesi ve Pazar gecesi yağan sağanak yağmur vatandaşlara zor anlar yaşattı.
Kırklareli’de Pazartesi günü sabah saatlerinde etkili olan sağanak yağış cadde ve sokaklarda su birikintilerine neden oldu. Sabah saatlerinde başlayan yağmur, öğle saatlerinden itibaren kuvvetlenerek devam etti. Balkanlar’dan gelen yağışlı havanın etkisine giren Kırklareli’de hava sıcaklığı da 5 ila 8 derece azalma oldu. Kırklareli’de gün boyu etkili olan sağanak yağışlar araç sürücüleri ve vatandaşlara zor anlar yaştı.
Kırklareli Merkez Karakaş Mahallesi, Karacaibrahim Mahallesi, Bademlik Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Yayla Mahallesi ve Pınar Mahalleleri’nde bazı caddeler ve sokaklarda oluşan su birikintileri nedeniyle trafikte aksamalar meydana geldi.
Kırklareli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, cadde ve sokaklarda bulunan rögar kapaklarını kaldırarak suyun tahliye edilmesini sağladı. Kırklareli Belediye ekipleri gün boyu yağan yağmurla birlikte gelen her türlü ihbarı anında müdahale ederek vatandaşların zor anlar yaşamasını önledi. 
* Yağışlar devam edecek 
Kırklareli ve Trakya’da etkili olan sağanak yağışların 10 Haziran’a kadar aralıklara devam edeceği belirtilirken, Kırklareli’de bugün yağışların hafif şekilde görülmesi bekleniyor.
Kırklareli’de önümüzde beklenen 5 günlük hava durumu şu şekilde:
03 Haziran 2014 Salı; En yüksek hava sıcaklığı 24 derece, en düşük hava sıcaklığı 11 derece rüzgar güneyden 17 km. ve hafif yağışlı.
04 Haziran 2014 Çarşamba; En yüksek hava sıcaklığı 22 derece, en düşük hava sıcaklığı 15 derece rüzgar güneyden 17 km. ve Gök gürültülü sağanak yağışlı.
05 Haziran 2014 Perşembe;  En yüksek hava sıcaklığı 24 derece, en düşük hava sıcaklığı 16 derece rüzgar güneyden 12 km. ve sağanak yağışlı.
06 Haziran 2014 Cuma; En yüksek hava sıcaklığı 24 derece, en düşük hava sıcaklığı 16 derece rüzgar güneyden 12 km. ve sağanak yağışlı. 
07 Haziran 2014 Cumartesi en yüksek hava sıcaklığı 25 derece, en düşük hava sıcaklığı 17 derece rüzgar güneyden 9 km. ve sağanak yağışlı. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here