Sağanak yağış etkili oldu

1
* Kırklareli’de Pazar günü öğle saatlerinde başlayan sağanak yağış etkili oldu. Cadde ve sokaklarda su birikintileri oluşurken araç sürücüleri ve vatandaşlar zor anlar yaşadı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’de aralıklara yağan sağanak yağış etkili olmaya devam ediyor. Özellikle Pazar günü yağan sağanak yağmur araç sürücüleri ve vatandaşlara zor anlar yaşattı.
Pazar günü öğle saatlerinde sonra etkili olan sağanak yağış cadde ve sokaklarda su birikintilerine neden oldu. Kırklareli Merkez Karakaş Mahallesi, Karacaibrahim Mahallesi, Bademlik Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Yayla Mahallesi ve Pınar Mahalleleri’nde bazı caddeler ve sokaklarda oluşan su birikintileri nedeniyle trafikte aksamalar meydana geldi. Kırklareli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Ekipleri, cadde ve sokaklarda bulunan rögar kapaklarını kaldırarak suyun tahliye edilmesini sağladı. Kırklareli Belediye ekipleri gün boyu yağan yağmurla birlikte gelen her türlü ihbarı anında müdahale ederek vatandaşların zor anlar yaşamasını önledi. 
* Hafta boyunca yağışlar aralıklarla devam edecek 
Geçtiğimiz hafta Kırklareli’de etkili olan sağanak yağışlar bu haftada aralıklara devem edecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı son değerlendirmeye göre Kırklareli’de bugünde gökgürütülü sağanak yağış bekleniyor. Kısa süre görülecek yağışların ardından 2 gün yağış beklenmezken haftanın son günü olan 26 Haziran 2015 Cuma günü Kırklareli yeni bir yağışlı havanın etkisi altına girecek. Yağışların hafta sonu devam etmesi bekleniyor.  (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here