“Şadırvan bu kutsal mekana ayrı bir güzellik katmıştır”

12
Kırklareli’nin Kofçaz Belediye Başkanı Nuri Çalışkan, ilçede bulunan Cami’ye Şadırvan yaptıran hayırsever vatandaş Orhan Çardak’lıya bu hizmetinden dolayı teşekkür ederek şunları kaydetti:

HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Kofçaz Belediye Başkanı Nuri Çalışkan, ilçede bulunan Cami’ye Şadırvan yaptıran hayırsever vatandaş Orhan Çardak’lıya bu hizmetinden dolayı teşekkür ederek şunları kaydetti:
“Yavrularımızın Kur’an-ı Kerimi, dini bilgileri, anne-baba, vatan ve mukaddesat sevgisini Öğrendikleri yerlerden biridir camilerimiz. Din hizmetlerinin yürütüldüğü camiler, Allah’a ibadet edilen ve Ülkemizin bütün yerleşim birimlerinde mevcut olan kutsal mekânlardır.
Bu kutsal mekânlarda milletçe dayanışmayı ve bütünleşmeyi amaç edinerek her türlü siyasi görüş ve düşüncelerin dışında kalarak dinimizin birlik, beraberlik, fedakârlık ve yardımlaşma gibi yüce prensiplerini halkımıza  benimsetmek, İslâm’ın güzel ahlak sistemi içinde yer alan kardeşlik, sevgi, saygı, hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma gibi duyguları yaygınlaştırmak suretiyle etkin din hizmeti sunulmaktadır.
Camilerimizde, namaz ibadetlerinin dışında halkımızı iman, ibadet, siyer ve ahlak konularında bilgilendirmek, hurafelerden uzak tutmak, yüce dinimiz İslâm hakkında bizzat kaynağından, doğru ve sağlıklı bir şekilde aydınlatmak ve güzel ahlâkı tesis etmek amacıyla, müftü ve imamlarımız tarafından vaazlar verilmektedir.
İlçemiz de bulunan caminin havlusuna hayırsever vatandaşımız Orhan Çardaklı tarafından yaptırılan Şadırvan bu kutsal mekana ayrı bir güzellik katmıştır. Kendisine bu hizmetinden dolayı halkım adına çok teşekkür ediyor, Allah razı olsun diyorum. İnşallah yapılan bu tür hizmetlere, duyarlı Müslüman kardeşlerimiz sayesinde yenileri de eklenerek camimizin diğer eksiklikleri de giderilecektir.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here