“Şaban’ın Maceraları’’ Kırklareli’de sahnelenecek

63
Uğur Böceği Yalçın Özden Tiyatrosu’nun hazırlayıp sunduğu ‘Şaban’ın Maceraları’..
HABER MERKEZİ
Uğur Böceği Yalçın Özden Tiyatrosu’nun hazırlayıp sunduğu ‘Şaban’ın Maceraları’ isimli tiyatro oyunu Kırklarelili çocuklar için ücretsiz olarak sahnelenecek.
Oyun, 27 Ekim Pazartesi günü Kırklareli Üniversitesi Rektörlük Kültür Merkezi’nde saat 11.00 ve 14.00 saatlerinde iki kez ücretsiz olarak sahnelenecek.
“Şaban’ın Maceraları” isimli tiyatro oyununda, Şaban’ın haylazlığı, yaptığı yanlış davranışlar ve başından geçen olaylar eğitici ve öğretici oyun ile öğrencilere aktarılacak.
Tiyatro oyunu hakkında bir açıklama yapan Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, sanatsal ve sosyal faaliyetler yönünden Kırklarelilileri bu tür etkinlikler ile buluşturmaya devam edeceklerini söyledi.
Kesimoğlu; “Kırklareli Belediye Başkanlığı olarak sanatsal ve sosyal faaliyetlerin Kentimizde yaygınlaşması gerektiği düşüncesi ile böyle etkinlikler düzenliyoruz. Tiyatro oyunlarımızı sadece yetişkinlerimiz için değil, çocuklarımız içinde sahneletmeye özen gösteriyoruz. Eğitimin sadece derslerden, sınavlardan ibaret olmadığını düşünüyoruz. Çocuklarımızı hayata hazırlayacak, nasıl bir kişi olacağını belirleyecek olan derslerin yanı sıra sosyal ve kültürel birikimlerdir. Biliyoruz ki Kırklareli’ni yaşayacak ve yaşatacak olanlar bizim geleceğimiz olan çocuklarımızdır. Bu yüzden hiçbir sanatsal faaliyetten geri kalmamaları ve Kırklareli kimliği ile gurur duymalarını istiyoruz. Bunun gibi birçok oyun ile bundan sonra çocuklarımızı buluşturmaya devam edeceğiz” dedi. (Savaş Eskici)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here