Saadet Partisi’nden MHP’ye geçtiler

20
Kahraman ve 6 kişi Saadet Partisi’nden istifa ederek, Milliyetçi Hareket Partisi’ne (MHP) geçti.

HABER MERKEZİ
Saadet Partisi (SP) Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Orak, Saadet Partisi Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Umut Kahraman ve 6 kişi Saadet Partisi’nden istifa ederek, Milliyetçi Hareket Partisi’ne (MHP) geçti.
27 Şubat 2014 Perşembe günü saat 10.00’da MHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Kürşat Yamaner’in bürosunda düzenlenen programda Saadet Partisi’nden istifa ederek Milliyetçi Hareket Partisi’ne geçen Saadet Partisi (SP) Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Orak yaptığı açıklamada şunları kaydetti;
“4 yıllık bir siyasi hayatımı Saadet Partisi’nde geçirdim. 1987-1997 yılları arasında Doğru Yol Partisi’nde İl Gençlik Kolları, İlçe Yönetimi ve İl Yönetimi olarak siyasi çalışmalarımı tamamladım. Neden MHP de başka bir pati değil, ben küçüklüğümden beri benim haz duyduğum Sağ görüş her zaman beynimde yer etmiştir. Bunu DYP’de gerçekleştirdim. 4 yılımı Saadet Partisi’ne verdim ve ardından istifamı sundum özel sebeplerimden dolayı şimdi İl Başkanı olsun, İlçe Başkanı olsun Kırklareli MHP Teşkilatı olarak kendilerini çalışmalarından dolayı takip ettim ve MHP’ye geçmeye karar verdim.”
Kırklareli MHP İlçe Başkanı Kürşat Yamaner, Saadet Partisi’nden istifa ederek Partilerine geçtikleri için çok mutlu olduklarını belirterek şunları kaydetti;
“Kırklareli Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Orak ve Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Umut Kahraman aramızdalar. Saadet Partisi Kırklareli Merkez İlçe Teşkilatı’ndan istifa ederek 6 arkadaşı ile beraber Kırklareli’de Milliyetçi Hareket Partisi’ne katıldılar. Gücümüze güç katlılar. Partimize katıldıkları için kendilerine teşekkür ediyor ve partimize hoş geldiniz. Cumartesi günü Meclis Başkan Vekilimiz Meral Akşener ilimize geldi, Seçim İletişim Merkezi Bürosu’nun açılışını yaptık, esnaf ziyaretleri yaptık, Kırklareli Kapalı Spor Salonu’nda Aday Tanıtım Töreni düzenledik, Kapalı Spor Salonu doluydu halkımıza çok teşekkür ediyoruz ilgilerinden dolayı. 6 Mart’ta Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli Kırklareli’mize gelecekler. Cumhuriyet meydanında halka hitaben bir konuşma yapacak. Tüm halkımızı 6 Mart’ta yapılacak olan mitinge davet ediyorum.” (Kadir Sinici)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here