Saadet Partisi Trakya Bölge toplantısı

13
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Lütfü Esengün, ”Türkiye bütün şartlarıyla, ekonomisiyle, siyasetiyle, sosyal çıkmazlarıyla bir erken seçime sürüklenmektedir” dedi.


Genel Başkan Yardımcıları Esengün ve Şevket Kazan, Saadet Partisi’nin Edirne’de düzenlediği ”Trakya Bölge Toplantısı”na katıldı.
Esengün, 13. bölge toplantısını Edirne’de yaptıklarını ve üç aylık süre içerisinde 20 bölgede bu toplantıları başarıyla sürdürüp sonuçlandıracaklarını belirtti.
Türkiye’nin bir takım badirelerden geçtiğini bildiren Esengün, ”Türkiye halkı huzursuz, kimse geleceğe umutla bakamıyor. Herkes endişe içerisinde ve bütün bunlara çara bulmak üzere iş başında olan hükümet maalesef millete umduğunu, beklediğini vermiyor, dertlere ve sorunlara problemlere çare bulamıyor” diye konuştu.
Türkiye’de olup bitenlerin böyle devam etmesinin mümkün olmadığını bildiren Lütfü Esengün, şunları söyledi:
”Demokrasilerde bu işin çaresi halkın oyuna, iradesine, milli iradeye müracaat etmektir. Tahmin ediyorum ki 2010 yılının son ayları veya sonbaharında Türkiye’de bir erken seçim günü olacaktır. Türkiye bütün şartlarıyla, ekonomisiyle, siyasetiyle, sosyal çıkmazlarıyla bir erken seçime sürüklenmektedir. Sayın başbakan, her ne kadar (seçim zamanında yapılacak) diyorsa da tecrübeyle biliyoruz ki erken seçimin lafı bir defa söylenmeye başladığında, sayın başbakanlar (erken seçim yoktur) diyorlarsa eğer erken seçim vardır. Kaldı ki erken seçim olmasa dahi nihayet vaktinde olacak seçim 2011 yılının temmuz ayı civarında olacaktır.”
Türkiye’de akan kanın, terörün durması gerektiğini ve bu konuda herkesin hemfikir olduğunu vurgulayan Esengün, ”Ama tabi bu işi art niyetle düşünen, terörün devamından medet uman, terörle birlikte ayakta durmak isteyen çevreler var. Hükümet bu konuda krizi veya şu açılımı bugüne kadar doğru dürüst götüremedi. Açılımın içinde ne olduğunu halen kimse bilmiyor” dedi.
Kapatılan DTP’nin milletvekillerinin Meclisten istifa etmemelerinin olumlu bir gelişme olduğunu savunan Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Esengün, şunları kaydetti:
”Bu kendileri için de ülkemiz için de inşallah hayırlı olacak. Sokaklara, meydanlara dökülmek, teröre destek vermek kimseye bir şey kazandırmaz. Bu arkadaşlarımız yanlışı değil doğruyu seçtikleri için inşallah kendileri için hayırlı olacak. Bundan sonra yeni isimleriyle Barış ve Demokrasi Partisi çatısı altında toplanan bu milletvekillerinin sadece bölgenin ve Kürt halkının değil, Türkiye’nin milletvekili olduklarını unutmamalarını tavsiye ederim.”aa

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.