S.S. 60 No’lu Kooperatif üyelerinden Belediye Meclisi’ne tepki

8
Kırklareli Şehir içi 60 nolu Kooperatif Başkanı Engin Aslan; “Ocak ayında alınan kararlar Şubat ayında yapılacak meclis toplantısında düzeltilmesini istiyoruz. Düzeltilmediği takdirde yargıya intikal edeceğiz” dedi.


HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Meclisi Ocak Ayı Toplantısı 04 Ocak 2011 Salı günü Meclis Başkanı Av. Cavit Çağlayan Başkanlığında yapılmıştı. Saat 14.00’da Kırklareli Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan meclis toplantısında gündem maddelerinden biri olan S.S. 60 no’lu Şehir içi Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi hattının güzergah ve saat ayarlaması ile ilgili Çeşitli İşler Komisyon raporu görüşülmüştü. Bir kısmı hazırlanıp okunan rapora göre Karahıdır Mahallesi’nden harekete başlayan S.S. 60 no’lu Şehir içi Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’ne bağlı minibüslerin şehir merkezinden geçip köy Hizmetleri Müdürlüğü’nün arka caddesinden Balabanbaba Mevkii yanından geçen Çevre Yolu’ndan Sosyal Bilimler Fakültesi’ne yolcu taşıyabileceği, yeni güzergahların belirlenene kadar mevcut güzergahların kullanımına devam edilmesi gerektiği belirtilmişti.
Konu ile ilgili bir konuşma yapan Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan tüm hatlar ile ilgili çalışmaların devam ettiğini, Çeşitli İşler Komisyonu’nun bu konuda çok titiz çalışması gerektiğini belirterek, bu konunun Şubat ayına kadar çözülmesi gerektiğini söylemişti. Yapılan görüşmeler sonunda raporun oy birliği ile kabul edilmesinin; Kırklareli Şehir içi S.S. 60 Nolu Kooperatif üyelerini mağdur ettiğini belirten Kırklareli Şehir içi 60 nolu Kooperatif Başkanı Engin Aslan, alınan kararın Şubat ayında yapılacak meclis toplantısında düzeltilmesi gerektiğini söyledi. Aslan; kararın düzeltilmemesi halinde yargıya intikal edeceklerini kaydetti.
Aslan; “Yüksek Okul taşınmadan önce 6 aracımızla Karacaibrahim Mahallesi, Balabanbaba mevkiinde ki mevcut hattımızda Belediye adına taşımacılık yapmaktayız. Okulun taşınmasıyla birlikte mevcut hattaki son durağımızın bir sokak ileriye okul önüne çıkması için belediye meclisine müracaat ettiğimiz halde ayrıca yurttan gelen öğrencilerin mağduriyetinin giderilmesi için belediyenin bilgisi dahilinde Karahıdır Kooperatif yöneticileriyle yapmış olduğumuz güzergah çalışmasında 2 kooperatif araçları sıkıntı yasamasın diye ortak karar alıp hatların belirlendiği halde meclisin yanlış bir kararla bizim güzergahımızın üzerinden Karahıdır Kooperatif hattını komisyon ve meclis kararı ile geçirip Karahıdır Kooperatifine büyük rant sağlamıştır.
Ayrıca yurdun, Valiliğe Belediyeye vermiş olduğu dilekçelerde şehir içinde oturan, mahalleler de oturan öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin mağduriyetinin giderilmesi 60 nolu kooperatif araçlarıyla tek ücretle okula gitme talepleri değerlendirilmeyip öğrencilerimizin iki defa ücret ödeyip Karahıdır Kooperatifi’ne büyük rant sağlamıştır. Bu kararın düzeltilmesini ve haklarımızın verilmesini gerek kamuoyunu bilgilendirerek gerek yargı yoluyla arayacağız.
Simdi soruyorum, gecen meclis kararında Çağdaş Birliğin hattını kargaşa olacak diye niye ihaleye açmayıp uzatma yapıldı? Eğer belediye bu tasıma sektöründen gelir elde etmek istiyorsa neden ihale açmıyor? Buraya konulacak 10 ilave araçtan 100 milyar araç başı ihale yapmış olsa bir trilyon gelir elde etmiş olacaktı.

* “Ben bir CHP’li olarak üzülüyorum”
Var olan hatta kargaşa olacak diye ihale yapmayıp hatta araç koymuyorsunuz bizim güzergâhımızın 1 sokak uzatma talebini ayrıca gelen dilekçeleri ve mağduriyeti sorunu sağlıklı bir karara bağlamayıp var olan hattın üzerine Karahıdır’ı okula kadar uzatacaksınız. Bu kararın kime nasıl rant edildiğini Kırklareli halkı biliyor. Sosyal demokratların nasıl kararlar aldığını görüyoruz. Ben bir CHP’li olarak üzülüyorum. Genel Başkanımız sürekli AKP’yi yolsuzluklarla gündeme getiriyor. Bu konuyu AKP ve CHP Genel Merkezine, Valiliğe ve yargıya taşıyacağız. Bizler Şehir içi Kooperatifi olarak araç bası yıllık 3000 TL aidatla çalışmaktayız ve bu kararla haklarımız ve güzergâhımız Karahıdır Kooperatifine peşkeş çekilmiştir. Umarım meclisin ve başkanımızın kooperatif hatlarını tekrardan gözden geçirip mağduriyetimizin giderileceğini ve haklarımızın tekrar düzeltilip verileceğine inanıyorum” şeklinde konuştu. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here