“Rüyayı hayra yormazsan hayat yorar”

18
Kırklareli Belediye Başkanlığı Nisan ayı etkinlikleri kapsamında Carpe
Diem Gelişim Merkezi iş birliğinde 15 Nisan 2011 Cuma günü Kırklareli İl
Halk Kütüphanesi`nde `Rüya Farkındalığı` semineri düzenlendi.

HABER MERKEZİ

Carpe Diem Gelişim Merkezi Rüya Farkındalığı Koçu Zeynep Felix Ergen Pekmen gezegenin tüm haline bakılırsa dünyadaki insanların birbirlerini etkilediğinin çok net bir şekilde ortada olduğunu söyledi.
Dünyada herhangi bir yerde olan savaşın, tusunaminin bizleri etkilediğini belirten Pekmen, fiziksel koşullarda da insanların birbirlerini etkilediğini kaydetti.
Bilinç olarak da insanların etkilendiğini söyleyen Pekmen;
“Biz Türkiye`de yaşıyoruz. Bizim bir kültür birikimimiz var. Dünyanın başka yerlerinde başka kültürler var. Dolayısıyla insanların başlangıcından beri gelen belirli semboller var. O sembollerle iletişime geçiyoruz ve demek ki birbirimizle her şekilde iletişim haklindeyiz. Uykuda maymun zihin dediğimiz bizi sürekli meşgul tutan, rahatsız eden, endişe etmemizi sağlayan bir zihindir. Dolayısıyla uyku halinde uyanıklık hali bu noktada başlıyor. Genel anlamda rüyanın hatırlanmaması en çok karşılaşılan sorunlardan bir tanesidir.. Bazı olaylarla konularla çok fazla ilgilendiğiniz zaman içsel olarak fiziksel anlamda düşmeye başlarsınız. Rüyalar mümkün olanları ve olasılıkları anlatır. Bizim aslında çok zengin bir bilgi birikimimiz olmasına rağmen en çok rüyalarda ki sıkıntımız görülen rüyanın ardından kötü bir şey olacak düşüncesidir. Rüyayı hayra yormazsan hayat yorar. Hayatımızın her anlamında geçerlidir” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here