Romanlar Vali Aydoğdu’dan yardım bekliyor

14
* Kırklareli Roman Kültürünü Koruma Kalkındırma ve Dayanışma Derneği Başkanı Zafer Süpürgeci, Vali Hüseyin Avni Coş’un yapmış olduğu “Roman Açılımı”ndan son derece memnun kaldıklarını ve bunun devamını beklediklerini dile getirdi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Roman Kültürünü Koruma Kalkındırma ve Dayanışma Derneği Başkanı Zafer Süpürgeci dün gazetemizi ziyaret ederek muhabirimiz Savaş Eskici ile görüştü. Süpürgeci, Vali Hüseyin Avni Coş’un yapmış olduğu “Roman Açılımı”ndan son derece memnun kaldıklarını ve bunun devamını beklediklerini dile getirerek şunları kaydetti:
“Toplum insanımızın en büyük sorunu işsizliktir. Daha önce Kırklareli ilimizde görev yapan Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş’a yaptığımız müracaatta; toplumda çok büyük derecelerde işsizlik olduğunu, toplum insanlarımız ailelerin geçimini sağlamadığını, çoluk çocuğun mağdur olduğunu, sabahları çocukların evlerinden çıkarken hiçbir şey yiyemediğini, toplum insanlarımızın genel olarak hamallık, at arabacılığı serbest iş yaptıklarını belirtmiştik.
Toplum insanlarımızın durumlarının bozuk olması nedeniyle Nikah ve Sünnet yapamadıklarını, evlerinde çoğunda tuvalet ve banyonun olmadığını belirterek gerekli çalışmanın başlatılmasını istemiştik.
Sayın Valimiz; Toplum insanlarımız için mesleki eğitimleri için; İş-Kur tarafından Mis Sabun, Takı Tasarım, Boya Badana, Bilgisayar Eğitimi, Folklor Eğitimi gibi konularda Kurslar düzenlemişti. İş-Kur tarafında başlatılan bu kurslarla her ay 500 TL, günlük 15 TL verilmesi sağlayarak hem 600 kişinin evine ekmek götürmesini sağlamış hem de mesleki eğitim almalarına imkan tanımıştı. Her sene Toplu Nikâh ve Toplu Sünnet Şöleni düzenlemişti. Toplum insanlarımızın Yayla, Akalar, Kocahıdır, Doğu vb. Mahallelerde tuvalet ve banyo yaptırarak sağlıklı ortamda yaşamaları için katkıda bulunmuştu. Toplum insanlarımızın Sosyal Yardımlaşma Fonu’na verdikleri yardım dilekçeleri hemen sonuçlandırılmıştı.
Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş’un yaptıkları hizmetleri saymakta bitmez. Mahallemize yeni okul, yeni camii, kazandırılmasında en büyük payı olanlardandır. Kırklareli Valimiz Sayın Hüseyin Avni Coş ilk olarak onun zamanında “Roman Açılımı” yapmıştır. Aynı çalışmaları Sayın Valimiz Cengiz Aydoğdu’dan istemekteyiz.
Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş’un toplum insanımızın halen kalplerinde olduğunu, toplum kesimine yaptıkları hizmetleri hiçbir zaman unutulmayacağını bilmesini istiyorum. Toplum insanımız her zaman kendisine dua etmektedir. Aydın İlinden bir gün tekrar Kırklareli İlimize Vali olarak atanması beklemektedir. Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş’un yaptığı hizmetlerden kendisine sevgimizi, saygımızı hürmetimizi bildirip yeni tayin olduğu Aydın İlimizde başarılarının devamını dileriz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here