Ressam ve Heykeltraşlara taş çıkarttılar

3
* Kırklareli merkez ilçede eğitim ve öğretim vermekte olan Bilal Yapıcı Güzel Sanatlar Lisesi’nin 9., 10. ve 11. Sınıfı öğrencileri tarafından hazırlanan Resim ve Heykel Çalışmaları’nın yer aldığı Yılsonu Sergisi açıldı. Sanatseverler Resim ve Heykel Sergisi’ni 10 Haziran 2015 Çarşamba günü (bugün) saat 15.00’e kadar Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Salonu’nda gezebilirler.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Bilal Yapıcı Güzel Sanatlar Lisesi’nin 9., 10. ve 11. Sınıfı öğrencilerinin Resim Öğretmeni Devrim Ataseven’in gözetiminde hazırladıkları Resim ve Heykellerden oluşan Yılsonu Sergisi’nin açılışı 09 Haziran 2015 Salı günü saat 15.00’te  Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Salonu’nda gerçekleştirildi.
Açılışa; Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Tahsin Gençay, Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Kerim Sanık, Veli Şen, Okul Müdürü Refik İpek, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.
Açılış kurdelesinin kesimini yapan Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Tahsin Gençay ile Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser, kısa birer konuşma yaparak böylesine güzel eserlerin sergilenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ettiler.
Açılışın ardından Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Tahsin Gençay ile Kırklareli İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ziya Eser, Sergi’de yer alan eserleri tek tek dolaşarak Resim Öğretmeni Devrim Ataseven’den bilgiler aldılar. Ataseven Sergi’de yer alan eserlerin okulun 9., 10. ve 11. Sınıfı öğrencileri tarafından yapıldığını söyledi. Yağıl Boya, Karakalem Desen çalışmaları, Baskı Çalışmaları, Heykel Çalışmaları başta olmak üzere resim alanın değişik branşlarında çalışmaların yer aldığı Sergi’de 150 civarında Resim ve Heykel’in bulunduğunu söyledi.
Ataseven, Sergi’nin sanatseven Kırklareli Halkı tarafından 10 Haziran 2015 Çarşamba günü (bugün) saat 15.00’e kadar Kırklareli Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Salonu’nda gezilebileceğini söyledi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here