Resim Yarışması’nın 2. ve 3’ncüleri de ödüllendirildi

21
* Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen “Ağız ve Diş Sağlığı” konulu Resim Yarışması’nda 2. ve 3. olanlarda ödüllendirildi.


HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Ağız ve Diş Sağlığı” konulu Resim Yarışması düzenlendi. Kırklareli merkez ilçe ile bağlı köylerindeki İlköğretim Okulları’nda eğitim ve öğretim görmekte olan öğrencilerin katıldığı yarışmaya katılan eserler 01 Aralık 2009 Salı günü İl Değerlendirme Komisyonu tarafından değerlendirildi.
Yapılan değerlendirme sonucunda; 1’nciliği Kırklareli Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencisi Deren Ertaş, 2’nciliği Atatürk İlköğretim Okulu’ndan Tuğçenur Toku, 3’ncülüğü de Ahmet Yener İlköğretim Okulu’ndan Tarık Korkmaz kazandı.
Yarışmada 1. olan Cumhuriyet İlköğretim Okulu’ndan Deren Ertaş’a ödülü 04 Aralık 2009 Cuma günü düzenlenen tören ile Kırklareli Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dt. Kerem Mehmet Irmak tarafından verilmişti.
Aynı yarışmada 2’nci olan Atatürk İlköğretim Okulu’ndan Tuğçenur Toku’ya ödülü 07 Aralık 2009 Pazartesi sabahı bayrak törenin ardından; Dt. Zülehya İşeri, Hasta Hakları Sorumlu Hemşiresi Beyhan Yenici ve Emre Tunç’un katıldığı tören ile verildi. Yine aynı yarışmada 3’ncü olan Ahmet Yener İlköğretim Okulu’ndan Tarık Korkmaz’a ise dün saat 08.30’da düzenlenen bayrak töreninin ardından Dt. Zülehya İşeri, Eğitim Komisyonu Üyesi Hemşire Nazmiye Şıra ve Emre Tunç’un da yer aldığı tören ile hediyeleri verildi.
Düzenlenen resim yarışmasında 1. olana Mp3 Müzik Çalar, 2. olana Flaş Bellek, 3. olana ise Resim ve Boyama Seti ile her 3 öğrenciye de Diş Macunu, Diş İpi ile Diş Fırçası’ndan oluşan Ağız Bakım Seti hediye edildiği ifade edildi. Düzenlenen yarışmada dereceye giren 3 eser’in fotoğraflarının çoğaltılarak, Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile tüm ilköğretim okullarına birer kopyalarının gönderilerek buralarda sergilendiği belirtildi. (s)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here