Remzi Yapıcı ve Anadolu Öğretmen Lisesi yangına hazır

20
Kırklareli Belediye Başkanlığı İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, 28 Şubat 2011 Pazartesi günü Remzi Yapıcı ve Anadolu Öğretmen Lisesinde yangın tatbikatı yaptı.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediyesi İtfaiye ekipleri 28 Şubat Sivil Savunma günü nedeniyle yaptıkları tatbikatta okulda senaryo gereği çıkan yangında 246 öğrenci, 4 idari personel, 22 öğretmenle birlikte okul bahçesine tahliye edildi.
Okul içerisinde mahsur kalan1 öğrenci itfaiye aracı yardımıyla okul binasının 2. katından kurtarıldı. Kurtarılan öğrenciler, 112 Hızır acil servisi ekiplerince ambulansa bindirilerek tedavi edildi.
Tatbikat sonrası Kırklareli Valiliği İl Afet ve Acil Müdürü Adnan Demirtaş 28 Şubat sivil savunma gününün her yıl olduğu gibi tüm okullarda çeşitli etkinliklerle kutlandığını ifade etti.
Daha sonrasında düzenlenen programda, Ömer Necip Taşkın ‘Sivil Savunmanın tanımı, amacı ve nitelikleri’, Simge Düz ‘Sivil Savunmanın Gereklilik Nedenleri’, Erbay Gürsel’in ‘Yangın Nedenleri ve Korunma Önlemlerinin Alınması’, Furkan Sait Özdemir ‘Yangın Söndürmede Kullanılan Yöntemleri’, Enes Tom ‘Deprem ve Korunma’, Beyza Çetin ‘Enkaz altında mahsur kalan kişinin yapması gerekenler’ hakkında bilgiler vermesi ve Burak Terkan’ın ‘Sivil Savunma’ adlı şiiri okuması ile son buldu. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here