Reklam Vergisi’nin ilk taksiti için son gün 31 Ocak

7
İlan ve Reklam Vergisi Ödemeleri 31 Ocak 2012 tarihinde sona eriyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanlığı Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre; yıl içinde iki eşit taksit ile ödemesi yapılan İlan ve Reklam Vergisi Ücretleri’nin ilk taksiti için son ödeme tarihinin 31 Ocak 2012 olduğu, ikinci taksitin ise Temmuz 2012’de olacağı öğrenildi. 
Reklam tabelası olup vergi vermeyenlerin müdürlüğe beyanname vermeleri, aksi halde vergi vermeyenlere cezai yaptırımların uygulanacağı belirtildi. Beyanname vermek isteyenlerin yılın her günü Kırklareli Belediye Başkanlığı, Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne müracaat ederek konu ile ilgili bilgi alabileceği ve beyannamelerini verebileceği öğrenildi.
2012 yılı İlan ve Reklam Vergisi tarifesi şu şekilde olacak;
1- Dükkân, ticari ve sınaiyi müessese ve serbest meslek erbabınca çeşitli yerlere asılan ve resim gibi sabit bütün ilan ve reklamlardan,
* Kendi binalarına ve hususi şahsa ait binalara vs. yerlere asılanların beher m2’sinden yıllık olarak 25 TL
* Bu ilan ve reklamlardan çıkıntılı olarak asılanların beher m2’sinden yıllık olarak 30 TL
* Umuma ait yol cadde, sokak, meydan, refüj, tretuvar, yeşil saha, park, rıhtım, köprü, alt ve üst geçitlerin elektrik, telefon, telgraf direkleri, otobüs durakları ile bu yerlerdeki büfe ve satış kulübeleri üzerine konulanlardan beher m2’sinden yıllık olarak 50 TL alınacak.
2- Motorlu taşıt ve araçların içine ve dışına konulan ilan ve reklamlardan m2’sinden yıllık olarak 10 TL alınacak.
3- Cadde, sokak ve yaya kaldırımlarının üzerine gerilen, binaların cephe ve yanlarına asılan bez vs. maddeler vasıtasıyla yapılan geçici mahiyetteki ilan ve reklamların beher m2’sinden haftalık olarak 2,50 TL alınacak
4- Işıklı veya Projeksiyonlu ilan ve reklamlardan,
* Kendi hususi şahıslara ait binalara vs. yerlere asılanların beher m2’sinden yıllık olarak 40 TL
* Yukarıdaki yerlere çıkıntılı olarak asılanların 1. fıkrasının C bendinde yazılı olan yerlere asılanların beher m2’sinden yıllık olarak 50 TL alınacak.
5- İlan ve Reklam amacıyla dağıtılan broşür, katalog, cep takvimi, biblo vb. her biri için 0.02 TL alınacak.
6- Mahiyeti ne olursa olsun yapıştırılacak çeşitli afişlerden ve benzerlerinden beherinin m2’sinden yıllık olarak 0.50 TL alınacak.
* Tüm iş yerleri kayıt altına alınacak
Kırklareli Belediye Başkanlığı Mali Hizmetler Müdürlüğü’nde 2012 yılında başlayan Yoklama Memurluğu Uygulaması ile tüm iş yerlerinin beyanname işlemleri kontrol edilecek. Müdürlüğün Takip Servisi’ne balı olan Yoklama Memurluğu ile kayıt altında olmayan iş yerleri kayıt altına alınacak. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.