Randevulu Alımlar başladı

5
Uygulamadan satan da memnun, alan da
* Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Kırklareli Şubesi’nde, 2015 Yılı Buğday Alımları başladı. Çiftçiler uygulanmakta olan Randevulu Sistem ile günlerce sıra beklemekten kurtulduklarını belirterek memnuniyetlerini dile getirdiler.
HABER MERKEZİ
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Kırklareli Şube Müdürü İhsan Çakır, ofisin Randevulu Buğday Alımları’na başladığını söyledi. 
Üreticilerin buğday teslimatı için randevu alarak ofise gelmeye başladığını dile getiren Çakır; “Sorunsuz bir alım sezonu yaşamak için çalışmalarımız devam ediyor. Üreticimizin mağdur olmaması için her türlü tedbiri aldık. Üreticilerimiz Randevularını alarak ofisimize geliyor ve sıra beklemeden ürününü teslim ediyor. Hasat sezonunun bereketli ve hayırlı olmasını diliyorum” dedi
Çakır, yeni randevu alacak üreticilerin randevu öncesi Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) Belgesi’ni güncellemesi gerektiğini bildirdi.
TMO’ya ilk ürün alımı 26 Haziran 2015 Cuma günü başladı. Ürünlerini teslim eden Çiftçiler; “Randevu Sistemi çok iyi oldu. Önceden günlerce sıra bekliyorduk böyle randevu saatinde geliyor ürünümüz teslim ediyoruz. Bu yıl ürünlerimiz daha kaliteli ve daha verimli. 2015 hasat döneminin tüm çiftçilerimize hayırlı bereketli olmasını diliyoruz” dediler. 
TMO’ya ürün teslim eden çiftçiler, bu yıl verimin düşük ama kalitenin yüksek olduğunu, ortalama, 1 Dönüm’de 250 Kilogram ile 350 kilogram arasında ürün aldıklarını dile getirdiler. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.