RAM’ın projesi onaylandı

42
Kırklareli’nin Lüleburgaz Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) Müdür Yardımcısı Barbaros Görkem Şinikoğlu, Trakya Kalkınma Ajansı’na sundukları..
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Lüleburgaz Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) Müdür Yardımcısı Barbaros Görkem Şinikoğlu, Trakya Kalkınma Ajansı’na sundukları “Özel Öğrenme Güçlüğü Bataryası Test Eğitimi ve Psiko-Sosyal Sağaltım Eğitimi Projesi”nin kabul edildiğini belirterek;
“Trakya Kalkınma Ajansı’na sunduğumuz projemiz 10 Şubat 2015 Pazartesi günü onaylanarak yürürlüğe girdi. Proje kapsamında desteklerini esirgemeyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Nedim Çetin bu hizmetin Lüleburgaz ve çevre ilçeler ve il merkezi için önemli bir hizmet olduğunu, ayrıca bu durumda bulunan öğrencilerin eğitim olanaklarının proje sonrasında ‘eğitimde fırsat eşitliğinin yakalanmasına çok büyük katkı sağlayacağını ifade etti” dedi.
* 8 Psikolojik Danışman Test ve Sağaltım Eğitimi’ni alacak
Lüleburgaz Rehberlik ve Araştırma Merkezi Proje Koordinatörü Barbaros Görkem Şinikoğlu tarafından yazılan projenin 2 Aylık zaman dilimine yayılacağı ve Lüleburgaz RAM bünyesinde görev yapan Psikolojik Danışmanlarla birlikte toplam 8 Psikolojik Danışmanın bu Test ve Sağaltım Eğitimi’ni alacağı eğitim Referans Numarası: TR21/14/TD/009 NOSU ve Proje Adı: Özel Öğrenme Güçlüğü Tanılama ve Uygulama proje adıyla 02 Şubat 2015 tarihinde Lüleburgaz RAM Merkez Müdürü Alper İlaslan ve İlçe Milli Eğitim AR-GE Bölümü tarafından imzalandı.
* Disleksi, Disgrafi ve Discalculi nedir?
Türkçe, Matematik ve Görsel Motor Algı (Çizim) Becerileri’nde yaşıtlarından geri olan normal ya da normal üstü zekaya sahip çocuklarda görülen Nöro-Psikiyatrik bir bozukluktur. Türkiye de ilkokul çağında yaklaşık 1 milyona yakın tanı alabilen çocuk bulunmakta (www.disleksidernegi.org) bu bozukluğun temel nedeni bilinmemekle birlikte genellikle okul çağında fark edilebilen bir durum. Türkiye de standardizasyonu yapılarak uygulanan Zeka Testleri’nin bazıları bu duruma yönelik saptamalarda bulunsa da asıl tespitin Ö.Ö.G. Bataryası ile yapılması gereklidir. 169 bin 540 kişiye hizmet veren Lüleburgaz RAM Proje ve Sosyal Sorumluluk Alanı’ndaki çalışmalarını hizmet bölgesi (Lüleburgaz, Pınarhisar, Demirköy ve Pehlivanköy) kapsamında yeni projeler ile devam ettirecek. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here