Ramazan davulcuları bahşiş için evleri dolaşıyor

16
Ramazan davulcuları bahşiş için evleri dolaşıyor

Ramazan ayında çaldıkları davullarla Kırklarelili vatandaşları sahura kaldıran davulcular bahşişlerini topluyor.

Söyledikleri manilerle eski Ramazan günlerini yaşatmaya çalışan davulcular, Ramazan boyunca vatandaşı sahura kaldırmak için erken saatte iş başı yapıyor.

Kırklareli davulcuları ilimizdeki aileleri sahura kaldırmak için vatandaşlar uyurken sokaklara düşüyor. Vatandaşa en iyi hizmeti vermek için çalıştıklarını belirten davulcular, gece yarılarında itibaren Kırklarelileri ibadetlerini yerine getirmeleri için uyandırdıklarını belirttiler. Sorumluluklarının bilincinde olduklarını söyleyen davulcular, kendilerine verilen görevi Ramazan’ın sonuna kadar en iyi şekilde gerçekleştireceklerini belirttiler.

12 mahallede 14- 15 ekip olarak görev yapan davulcular “Ramazan Davulcusu” kimlik kartları ile görevlerini yapıyorlar. Ramazanın ortalarından başlayarak arefe ve bayram günü de bahşiş toplamaya çıkan davulculara her aile kendi bütçesinden ayırabildiği miktarı bahşiş olarak sunuyor.

Kırklareli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ilimizde her sene bu geleneği yaşatarak vatandaşlara Ramazan boyunca bir gelir kapısı açıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here