Ramazan Ayı Doya Doya yaşatıldı

4
* Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından Ramazan Ayı boyunca düzenlenen çeşitli etkinlikler, Kırklarelililere Ramazan Ruhu’nu iliklerine kadar hissettirdi. Kırklarelililer, yapılan bu etkinliklerden memnuniyetlerini dile getirerek önümüzdeki yıllarda da devam etmesini isteyerek, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu’na gönülden teşekkür ettiklerini söylediler.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediyesi tarafından bu yıl düzenlenen etkinlikler ile Kırklarelililer Ramazan Ayı’nı doyasıya yaşadı. Kırklareli Belediyesi, mahallelere yönelik, iftar yemekleri, Ramazan eğlenceleri yine İstasyon Caddesi ve festival alanında düzenlenen eğlenceler ile Kırklareli halkına unutulmaz bir Ramazan Ayı yaşattı.
* 15 bin kişiye İftar Yemeği
Kırklareli Belediyesi’ne ait ve geleneksel hale gelen İftar Yemekleri bu yılda Sosyal Tesisler’de devam etti.
29 Haziran´da Karahıdır Mahallesinde başlayan iftar yemekleri sırasıyla Karakaş Mahallesi, Doğu Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, İstasyon Mahallesi, Pınar Mahallesi, Bademlik Mahallesi, Demirtaş Mahallesi, Yayla Mahallesi, Karacaİbrahim Mahallesi, Kocahıdır Mahallesi, Akalar Mahallesi ve STK’lara verildi.
İfatar yemekleri boyunca yaklaşık 15 bin kişi İftar Yemekleri’nde bir araya geldi.
* “Tadınız Daim Olsun” dediler 30 bin kişiye Helva dağıttılar
Ramazan Ayı boyunca iftarın ardından İstasyon Caddesi girişinde “Tadınız Daim Olsun” sloganı ile başlatılan helva dağıtımına Kırklareli halkı yoğun ilgi gösterdi. İstasyon Caddesi girişinde saat 22.00’de başlayan ve Ramazan Ayı boyunca devam eden helva dağıtımında 30 bin kişiye helva ikram edildi.
* 10 bin çocuğa ulaşıldı
Ramazan ayı boyunca 12 mahalle ve İstasyon Caddesi üzerinde çocuklara yönelik çeşitli eğlencelerde düzenlendi.
Ramazan eğlencelerinde çocuklara yönelik animasyon aktiviteleri, Aşık ve Maşuk, Karagöz ve Hacivat gösterileri, çeşitli yarışmalar, atölye çalışmaları, Karagöz ile Hacivat Tasviri, Tasvir Perdesi, Balon Dağıtımları ve dondurma ikram edildi.
Mahallelerde 29 Haziran ve 14 Temmuz arası süren eğlenceler,  İstasyon Caddesi’nde 4-7-8-10 Temmuz arasında çocuklar ile buluştu.
Mahallelerde düzenlenen eğlencelerde yaklaşık 4 bin çocuğa ulaşılırken, İstasyon Caddesi’ndeki eğlencelerde ise toplam 2 bin 500 adet Karagöz ile Hacivat Tasviri, 2  bin 450 adet Tasvir Perdesi, 5 bin  adet Kırklareli Belediyesi Logolu Naturel Kurşun Kalem, 2 bin 500 adet balon dağıtımı yapıldı.
* Konserler ve Tiyatro Gösterileri keyifli anlar yaşattı
Ramazan Ayı etkinlikleri kapsamında İstasyon Caddesi ve Festival Alanı’nda düzenlenen konserler ve düzenlenen tiyatro gösterileri ile Kırklarelililer keyifli anlar yaşadılar.
Trockyablues’un İstasyon Caddesi’nde “Seyirci Korosu” Etkinliği ile Kırklareliler sevilen şarkıları grupla birlikte söylerken; Canan Şimşek, Ozan Pehlivan,  Şadi Usul ve Yayla Ateşi Fasıl Grubu ile Solist Murat’ın sahne performanslarının yanı sıra İstanbul Meydan Sahnesi’nin “Pijamalı Adamlar” ve Don Kişot Tiyatro’nun sahneye koyduğu “Evet İstiyorum” adlı oyunlar Kırklareli halkının beğenisini kazandı.
* Halkımıza güzel BİR Ramazan Ayı yaşatıldı
Düzenledikleri etkinlikler ile Kırklareli halkına güzel bir Ramazan Ayı yaşatmak istediklerini ifade eden Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu; “Ramazan Ayı boyunca çocuklarımıza yönelik, yetişkinlere yönelik birçok etkinlik düzenledik. Bunun yanı sıra tüm mahallelerimiz ile iftar yemeklerinde bir araya gelerek ekmeğimizi paylaştık. İftar saatinden sonra yine İstasyon Caddemizde vatandaşlarımıza helva ikramı yaptık. Vatandaşlarımız da bu etkinliklerimizde bizleri yalnız bırakmadılar. Bu konuda tüm halkımıza teşekkür ediyorum. Önümüzdeki yıllarda da Ramazan Ayımızı en iyi şekilde yaşatmaya çalışacağız’’ dedi. (Savaş Eskici)
TEILEN
Önceki İçerikCHP Bayramlaştı
Sonraki İçerikAileler eğitiliyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here