RAM web sitelerinde bir ilk

6
Kırklareli Rehberlik ve Araştırma Merkezi yeni web sayfası ile çalışmalarına hız katmaya başladı. RAM internet siteleri arasında; Türkiye’de ilk defa birden fazla içeriğe sahip olan bir web sayfası ile öğrenci ve velilerin karşına çıkan Kırklareli Rehberlik ve Araştırma Merkezi, kendisi ile ilgili tüm bilgiler ile birlikte çok amaçlı hizmetlere de bu sayfada yer veriyor.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi Tarafından programlanarak yayına alınan www.kirklareliram.gov.tr web sitesi soru cevap merkezi, rapor takip sistemi, online randevu sistemi gibi interaktif özellikleriyle Rehberlik ve Araştırma Merkezlerine örnek olacak nitelikte olup veli ve öğrenciler tarafından soru cevap merkezine yöneltilecek bir soruyu, bölgedeki tüm rehber öğretmenlerin e-posta adreslerine gönderiyor. Bununla birlikte tercihe göre cevaplandırma imkânı sağlanıyor.
www.kirklareliram.gov.tr internet sitesinde Kırklareli Rehberlik ve Araştırma Merkezi ile ilgili tüm bilgiler, kurumda görev yapan tüm personelin bilgileri, kurumda daha önce görev yapmış ve emeği geçen diğer kişilere “emeği geçen personel bölümü”, Haberler, Duyurular, isteyen her öğretmen için hazırlanan “Kişisel Web Blogları”, öğretmenlerin blogları aracılığıyla yazdıkları yazılar, Projeler ve Toplam Kalite Yönetimi çalışmaları, Etkinlik bilgileri, kategorize edilmiş rehberlik dosyaları ve bu dosyaların indirile bilme özelliği bulunuyor.
Web sayfasının içindeki Soru-Cevap Merkezinde cevaplanması istenilen bir soru tüm rehber öğretmenlere yöneltilerek cevap istenilen şekilde gelmesi sağlanıyor.
Ayrıca web sitesine rehberlik modülüyle öğrenci ve veliler için hazırlanan yazılar, “Basında Kurumumuz” bölümü ile yazılı ve görsel medyadaki durumumuzu takibi, Kırklareli’ni tanıma fırsatını öğretmenlerin yazılarından elde etmek, Panaromik olarak Kırklareli gezmek, Fotoğraf Galerisindeki resimlere göz atabilmek, Web Rehberinden faydalanarak, internetin zararlı içeriğinden korunabimek, “Görüşler” bölümünden her konuda iletişim sağlanarak, herhangi bir konuda görüşünüzü iletebilmek, Anketlere katılarak, yapılan çalışmalara yön verebilmek, soru, sorun ya da düşüncelere doğrudan okul idaresine gönderip, gönderilen içeriğe mutlaka dönüş alınabilmek, Atatürk ve Kırklareli ile ilgili bilgiler, Online Randevu Sistemiyle Rehberlik ve Araştırma Merkezine gelmeden randevu talebi, Rapor Takip Sistemi ile Rehberlik ve Araştırma Merkezi kayıtlarına rahat ulaşım ve öğrenciyle ilgili rapor dosyasını indirme, site ziyaretçileri için hazırlar videolar bulunuyor. (cs)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here