“Rahmetli Bülent Ecevit bugün tekrar ölmüştür”

15
Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) geçtiğimiz hafta sonu yapılan Olağan Genel Kurultayı’na katılan Rahşan Ecevit’e tepki gösteren Demokratik Sol Parti (DSP) Kırklareli İl Başkanı Yaşar Mert; !Rahmetli Bülent Ecevit bugün tekrar ölmüştür” diyerek şunları kaydetti…

HABER MERKEZİ
Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) geçtiğimiz hafta sonu yapılan Olağan Genel Kurultayı’na katılan Rahşan Ecevit’e tepki gösteren Demokratik Sol Parti (DSP) Kırklareli İl Başkanı Yaşar Mert; !Rahmetli Bülent Ecevit bugün tekrar ölmüştür” diyerek şunları kaydetti:
“Demokratik Sol Parti’yi kurduğumuz yıllarda bizlere CHP’nin C’sinden dahi söz ettirmeyen Rahşan Hanım ne olmuştur da CHP’yi destekleme kararı almış ve CHP Kurultayı’na gitmiştir? Herhalde yanındakileri bir daha Milletvekili seçtirmek için tekrar harekete geçmişlerdir.
Halkın, işçinin, köylünün, üretenin ve hakça paylaşımın Partisi D.S.P.dir. Bizler için asıl olan DSP ve DSP örgütleridir. Rahşan Ecevit gerçekten Ülke sorunlarıyla ilgilenseydi bu sorunları çözebilecek, halkın içinden gelmiş örgütün yetiştirdiği insanları Parlamento’ya taşırdı. Görülüyor ki Rahşan Hanımın problemi bu değil, Rahşan Hanımın problemi yanındakilerin etkisinden kurtulamayıp ve onların baskılarına dayanamayıp kurucusu olduğu DSP ile hesaplaşmaktır.
Rahşan Hanımın CHP Kurultayı’na katılıp destek vermesi, inanılmaz bir hırsın göstergesidir. Dilerdim ki kurucusu olduğu DSP’nin Kurultayı’na katılsın, köşelerde değil, başköşede otursun. Yanında işbirlikçiler değil, gerçekten halkın arasından örgütten gelenler olsun. Rahşan hanımın CHP ile ilgili söyledikleri gerçekten hepimizi şaşırtmış güldürmüş hayal kırıklığına uğratmıştır. "Biz sana mecburuz Demokratik Sol" diyerek DSP’yi bizlere emanet eden rahmetli Onursal Genel Başkanımız Bülent Ecevit iyi ki bu günkü tabloyu görmemiştir. Rahmetli Bülent ECEVİT bugün tekrar ölmüştür.
Bülent Ecevit’in partisi Demokratik Sol Parti’dir, Rahşan hanım DSP’den ayrılarak kendi partisini kurdu. Genel Başkan bulamayınca da partinin Genel Başkanı oldu. Ecevitçiler DSP çatısı altında kaldılar. Rahşancılar ayrıldı, Rahşan hanım kendi partisindekileri CHP’ye çağırdı. Sayın Bülent Ecevit Türkiye’nin DSP’ye ihtiyacı olduğunu ve DSP’nin sonsuza kadar yaşaması gerektiğini savundu. Biz Demokratik Solcular, O’nun düşüncelerine gönül verenler DSP’de yolumuza , mücadelemize devam ediyoruz.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here