Rafları Parayla değil bağışla dolan Bu markette satışlar bedava

12
Kırklareli’nin Pınarhisar Kaymakamı Özmen; “İlçemizdeki bin 600 kayıtlı ihtiyaç sahibi vatandaşımız sosyal marketimizden rahatla alışveriş yapacak” dedi.
 
HABER MERKEZİ
Trakya Bölgesi’nde bir ilke imza atılan “Sosyal Market”in açılışı 15 Aralık 2011 Perşembe günü yapıldı. İlçedeki ihtiyaç sahibi vatandaşlar, Pınarhisar Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti kararıyla Sosyal Market’ten ücretsiz alışveriş yapacak.
Saat 11.00’da yapılan “Sosyal Market”in açılış kurdelesini Pınarhisar Kaymakamı Mevlüt Özmen ve Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Elmas Cankurt kesti. Özmen ve Cankurt, marketin ilçedeki ihtiyaç sahibi vatandaşlara hayırlı olması temennisinde bulundular.
Kaymakam Özmen, sosyal market projesinin bir yıl süreceğini ancak bir yıl sonra da kapatılmayacağını belirtti. İhtiyaç sahibi vatandaşların fiş karşılığında sosyal marketten alışveriş yapacağını ifade eden Özmen, vatandaşların ister gıda, isterse giyim alabileceğini belirtti.
Özmen;  “İlçemizde bin 600 kayıtlı ihtiyaç sahibi ailemiz var. İnşallah onlar gelecek ve marketimizde rahatla alışveriş yapacaklar. Marketimiz için belirli bir bütçe ayırdık ama ilçemizin ileri gelen iş adamlarının büyük katkıları oldu. Marketimizin tüm ilçe halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum. Marketin bütün masrafları bizim tarafımızdan karşılanacak. Marketimize yardım kuruluşları da destekte bulunabilir” şeklinde konuştu.
Markete; Başaran Tekstil 58 adet bayan kabanı, Saray Bisküvisi 25 koli gıda, İpsala Kaymakamlığı 1 ton pirinç ve İşadamı Tekstilci Yusuf Öztürk 5 bin lira nakdi yardımda bulundu.
Markete, 5 bin lira nakdi yardımda bulunan İşadamı Yaşar Öztürk, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada; “Yapılan böyle bir hayır hizmetini görünce duygulandım. İlçemizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımda bulunmak bizleri mutlu etti” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here