Rafet El Roman memleketi Edirne’de

11
Şarkıcı Rafet El Roman, memleketi Edirne’de Vali Gökhan Sözer’i ziyaret etti.

Vali Sözer’i, AK Parti Edirne Milletvekili Necdet Budak ile ziyaret eden Rafet El Roman, memleketi için projeler üretmek adına Edirne’ye geldiğini belirtti.
Sözer de Rafet El Roman’ın ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade ederek, teşekkürlerini iletti.
Rafet El Roman, şehir gezintisinin ardından yaptığı açıklamada, 15 yıla yakın ayrı kaldığı memleketinde bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ve heyecanlandığını ifade ederek, şunları kaydetti:
”Edirne, çocukken Almanya’ya gittiğimde bıraktığım gibi duruyor. Yine halk çok sıcak ve samimi. Uzun yıllar gelmediğim memleketim için projeler yapmak için buradayım. Sosyal aktiviteler yaratacağız, bir faydam dokunur. Kırkpınar’la ilgili fikirlerim var. Kırkpınar ağalığı dahi olabilir bu ama ağalıktan ziyade Kırkpınar’ı şova dönüştürmek isterim. Işık ve görsel şov tarzında… Kırkpınar davulcuları çalarken, pehlivanların içeriye girmesi gibi. O zaman turizmin de büyük ilgisini çeker.”
Şarkıcı ayrıca, albüm çalışmalarına uzun süre ara verdiğini ve mart ayında yeni bir albüm çıkaracağını da kaydetti.
Hayranlarıyla fotoğraf çektiren şarkıcı, daha sonra kentten ayrıldı.
* ”Ağalık kolay iş değil, ihaleye girecek alabilirse alacak”
Şarkıcı Rafet El Roman’ın memleketi Edirne’yi ziyaretinde sohbet sırasında, ”Kırkpınar ağası olabilirim” sözünü, 650. Tarihi Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim, ”Ağalık kolay iş değil ihaleye girecek alabilirse alacak” şeklinde yorumladı.
Ağa Selim, yaptığı açıklamada şarkıcı Rafet El Roman’ın ‘Kırkpınar ağası olma’ isteğiyle ilgili haberleri medyadan takip ettiğini söyledi.
Ağalığın meziyetli olduğunu ifade eden Kırkpınar Ağası Selim, ”Kırkpınar’da ağa olmak hiçte kolay iş değil. Ağalık gönül işidir. Emek ister, hizmet ister. Ağalık kolay iş değil, ihaleye girecek alabilirse alacak” dedi.
Şarkıcı Rafet El Roman, memleketi Edirne’yi ziyaretinde, gazetecilerle yaptığı sohbet sırasında, ”Kırkpınar ağalığını düşünebilirim” demişti. aa

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here