PTT’den kardeş ülke Pakistan’a bağış hesabı

17
02 Ağustos 2010 tarihinde başlayan ve günlerce devam eden Sel ve Muson
yağmurlarının hayatı felç ettiği Pakistan’da yaklaşık 40 milyon insanı
etkiledi.

HABER MERKEZİ

Yaklaşık 3 hafta devam eden muson yağmurlarının sonrasında sel bölgesinde çok sayıda ev zarar görürken altyapıda tamamen kullanılmaz hale geldiği kardeş şehir Pakistan için PTT Genel Müdürlüğü tarafından, bağışta bulunmak isteyen PTT personeline posta çeki hesabı açtı.
Yaşanan bu felakette 2 binin üzerinde insan hayatını kaybetmiş bulunmakta olup, konu ile ilgili yardım kampanyası düzenlenmesi hususunda 18 Ağustos 2010 Çarşamba günü Türkiye genelinde bütün şubelerinde PTT Genel Müdürlüğü olarak 20 Eylül 2010 Pazartesi gününe kadar sürecek bir yardım kampanyası düzenlenmiştir.
PTT Baş Müdürü Servet Önder;
“Her toplumsal olayda duyarlı tutumu ile takdir kazanmış olan personelimizin bu konuya da gerekli hassasiyeti göstereceği  düşüncesiyle yardımda bulunmak isteyen personelimizin bağışlarını 888601 numaralı posta çeki hesabına yatırabileceklerini ve Kırklareli vatandaşından yardımda bulunmak isteyen olur ise aynı hesaba bağış yaparak kardeş şehir Pakistan’da yaşana insanlara yardım edenlerden biri olacaklardır” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.