“Proje’den Bin Genç yararlandı”

1
* “Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz” Projesi kapsamında düzenlenen geziler sona eriyor.
HABER MERKEZİ
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen “Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz” Projesi kapsamında Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi, Çanakkale ve Bursa’ya gezi düzenledi.
Hayata geçirilen proje dâhilinde farklı yörelerde yaşayan gençlerin birbirleriyle tanışarak aralarındaki diyalogun artması amaçlandı. Proje kapsamında gençler bir gün boyunca merak ettikleri ve daha önce görme fırsatı elde edemedikleri yerleri ziyaret etti. Bu etkinliklere engelli gençlerin de refakatçileri ile katılımı sağlandı. Aynı zamanda şehit veya gazi yakını olanlara,  anne veya babası vefat edenlere, dezavantajlı ve kırsal kesimde yaşayan gençlere öncelik verildi. “Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz” Projesi 17 Haziran’da sona erecek.
Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Taner Özgüven; “Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve 81 İl’de uygulanmaya başlayan "Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz" projesi kapsamında Kırklareli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak 1000 gencimizi günü birlik gezilerle çevre illerimizdeki tarihi yerleri gezme imkanı buluyorlar. Bu kapsamda Çanakkale ve Bursa İllerine geziler düzenledik. Gençlerin kaynaşmaları ve kültürel değerlerini öğrenmelerini sağlamak, Gençler arasında diyalogun arttırılması ve düzenlenen gezi programları sayesinde ülkemizin doğal, tarihi güzelliklerini yerinde görerek, ülkelerini daha çok sevmelerine katkı sağlanması amacıyla bu proje hayata geçirildi. Amacımız gerçekleştirilen ve gerçekleştirilecek olan bütün projeleri gençlerimize en iyi şekilde sunmak ve bunlardan faydalanmalarını sağlamaktır. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın yürütmüş olduğu proje kapsamında da 2015 yaz kamplarımızda devam etmektedir. Tüm gençlerimizi 2015 yaz kamplarımızda iyi bir yaz tatili geçirmelerini dilerim” dedi. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here