Proje kapsamında 50 roman vatandaşına iş imkanı

8
* “Yarınlar Mesleki Eğitimle Aydınlanacak” Projesi kapsamında 50 roman vatandaşı istihdam edilmek üzere kurs görecek.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Mesleki Eğitimi Merkezi Kırklareli İl Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Kırklareli İl Müdürlüğü ve Çalışma ve İş Kurumu Kırklareli İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen “Yarınlar Mesleki Eğitimle Aydınlanacak” Projesi kapsamında Kırklareli’den 50 roman vatandaşı istihdam edilmek üzere kurs görecek.
11 Haziran-10 Ekim tarihleri arasında 512 saatlik 86 gün sürecek olan ve Sultan Reyhani Camii’nin yanında verilecek olan kurs için adaylar belirleniyor. 
Mesleki Eğitimi Merkezi Kırklareli İl Müdür Fikret Kumcu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Kırklareli İl Müdürü Ömür Süzen ve Çalışma ve İş Kurumu Kırklareli İl Müdürlüğü’nden Zafer Erdem  tarafından 1 Haziran 2012 Cuma günü saat 10.00’da Kırklareli Vali Faik Üstün İlköğretim Okulu’nda açılacak olan kurs için 50 aday belirlendi.
Kumcu, okulun konferans salonunda kursa katılmak isteyen vatandaşlara kurs hakkında ve işleyiş hakkında çeşitli bilgiler verdi.
Çalışma ve İş-Kurumu ile ortaklaşa yürütülen proje kapsamında kursiyerlere 20 TL verileceğini ifade eden Kumcu, toplamda 50 kişi olan kursiyer sayısının en az yüzde 50’sinin bayan olması gerektiğini de dile getirdi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here