Proje Çalışmaları tam gaz

2
Kırklareli merkez ilçede eğitim ve öğretim vermekte olan İstiklal Ortaokulu öğrencilerinin büyük bir şevk ve istekle yaptıkları Proje Çalışmaları kesintisiz devam ediyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçede eğitim ve öğretim vermekte olan İstiklal Ortaokulu öğrencilerinin büyük bir şevk ve istekle yaptıkları Proje Çalışmaları kesintisiz devam ediyor.
Proje kapsamında öğrenciler istedikleri bir konuda araştırma yapıp sunacaklar. Grup çalışması şeklinde yapılan projeler hem takım ruhunun pekiştirilmesini, hem de araştırmaya teşvik edici konulardan oluşuyor.
Proje kapsamında Türkçe Dersi’nden  “Giysilerimiz Konuşma ve Tavırlarımızı Etkiler mi?” konusunu araştırma olarak alan 6-D Sınıfı’ndan Efnan Atkoşan, Nazlı Akcan, 6-C Sınıfı’ndan Yaren Yıldız, Ezgi Çelebi şunları kaydetti:
“Öğretmenimizin desteğiyle arkadaşlarımızla birlikte projemizi belirledik. Birebir insanlarla muhatap olarak anket yaptık. Daha sonra yapmış olduğumuz anketleri birlikte değerlendiriyoruz. Böyle bir çalışma bizi birlikte çalışmaya ve araştırma yapmaya sevk ediyor. Araştırma yapmak, emek vermek çok güzel bir duygu. Anket yaparken çok ilginç cevaplarla da karşılaştık. Grup çalışması bize birlik ve beraberliğin çok güzel bir duygu olduğunu öğretti.”
İstiklal Ortaokulu öğrencileri 1 yıl boyunca yapmış oldukları proje ve hazırlıklarını 14 Mayıs’ta sunacakları sergiye yetiştirmek için yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyorlar. 
Projeler kapsamında okul girişindeki Atatürk Köşesi yenilendi. Yine ikinci kata Türk büyüklerinin dev posteri asılıyor. Okul merdiven duvarlarına okyanus resmi çizilerek duvarlar yalın halinden kurtarılıp canlı bir hale getirildi. Böylece öğrenciler üzerinde olumlu etki yapmasına çalışıldı. Bunlar ve bunlar gibi 25’i aşkın proje çalışması kesintisiz bir şekilde devam ediyor. (Derya Atkoşan)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here